Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrs pārrunā sadarbības iespējas ar Baltkrieviju

26.07.2004
26.07.2004 - Šodien veselības ministrs Rinalds Muciņš tikās ar Baltkrievijas vēstnieku Latvijā Vadimu Lamkovu un pārrunāja radušos situāciju attiecībā uz Baltkrievijas zāļu ražotāja šBelmedpreparati", kā arī sadarbības iespējas starp Latviju un Baltkrieviju veselības aprūpes jomā.

preparati", kā arī sadarbības iespējas starp Latviju un Baltkrieviju veselības aprūpes jomā.

Baltkrievijas vēstnieks Latvijā Vadims Lamkovs informēja ministru, ka ir ticies ar Baltkrievijas zāļu ražotāja šBelmedpreparati" vadību, kas apliecinājusi, ka visas nepilnības medikamentu ražošanas procesā ir novērstas un atbildīgās personas sodītas. Vēstnieks informēja, ka šBelmedpreparati" plāno iegūt Labas ražošanas prakses sertifikātu.
 
Veselības ministrs Rinalds Muciņš uzsvēra, ka Latvija nebūt nevēlas izskaust Baltkrievijā ražotos medikamentus. Šobrīd Baltkrievijas lielākā zāļu ražotāja šBelmedpreparati" ražoto medikamentu tirdzniecība Latvijā ir apturēta. Ministrs arī uzsvēra, ka, tiklīdz šBelmedpreparati" iegūs Labas ražošanas prakses sertifikātu, Latvijas puse pārskatīs to ražotnes un lems par iespēju no jauna atvērt savu tirgu šBelmedpreparati" medikamentiem.

Tikšanās laikā abas amatpersonas pārrunāja sadarbības iespējas arī citās jomās. Veselības ministrs uzsvēra, ka Latvijai ir interese par Baltkrievijā ražoto medicīnisko aparatūru. Turklāt, tā kā Latvija un Baltkrievija ir kaimiņvalstis, ir jāizvērtē jautājums par veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas kartību abu valstu iedzīvotājiem īslaicīgi uzturoties citā valstī.

Labas ražošanas prakses sertifikāts (GMP-good manufacturing praxis) ir sertifikāts, kas liecina, ka ražotājs ražo kvalitatīvus medikamentus, kas atbilst Eiropas Savienības (ES) prasībām. ES normas arī nosaka, ka ES teritorijā drīkst izplatīt tikai tos medikamentus, kam ir Labas ražošanas prakses sertifikāts.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes