Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Pasaules Veselības asamblejā uzsver Latvijas pieredzi veselības veicināšanā

24.05.2016
700

Ženēvā notiekošajā Pasaules Veselības organizācijas 69.Pasaules Veselības asamblejā veselības ministrs Dr.Guntis Belēvičs akcentēja Latvijas pieredzi veselības veicināšanā un slimību profilaksē. 

Savā uzrunā veselības ministrs Dr.Guntis Belēvičs uzsvēra daudzu mūsdienu slimību saistību ar neveselīgu uzturu,  mazaktīvu dzīvesveidu un atkarību izraisošu vielu lietošanu, atzīmējot neinfekciju hroniskās slimības kā nopietnu izaicinājumu mūsdienu sabiedrībā. Ministrs uzsvēra sasniegumus Latvijas veselības aprūpes politikā, ieviešot tādus profilakses pasākumus kā ierobežojumus neveselīgu našķu un saldinātu dzērienu izplatīšanai izglītības iestādēs, Ministru kabineta noteikumus, kas paredz transtaukskābju ierobežošanu pārtikas produktos, un Saeimā atbalstīto aizliegumu iegādāties un pārdot enerģijas dzērienus personām, kas ir jaunākas par 18 gadiem. Tāpat ministrs atzīmēja, ka ir sasniegti vērā ņemami rezultāti arī infekcijas slimību ārstēšanā, ar šo gadu no valsts budžeta pilnā apmērā kompensējot C hepatīta ārstēšanai nepieciešamos medikamentus un uzsākot pacientu ārstēšanu ar jaunākajiem medikamentiem.

Savā uzrunā ministrs iezīmēja arī nākotnes plānus – veselības aprūpes sistēmas reformu nepieciešamību, jauna veselības aprūpes finansēšanas modeļa ieviešanas nozīmi, kā arī fokusēšanos uz prioritārajām jomām – sirds – asinsvadu slimībām, onkoloģijas, neonatālā un perinatālā perioda un garīgās veselības jomu. Ministrs uzsvēra arī veselības aprūpes sistēmas cilvēkresursu nozīmi, apliecinot nepieciešamību paaugstināt ārstniecības personu atalgojumu. 

Ikgadējā Pasaules Veselības asamblejā pulcējas veselības nozares līderi no visām pasaules valstīm ar mērķi izskatīt aktuālākos ar veselības nozari saistītos jautājumus. Šoreiz Pasaules Veselības asamblejā tiek turpināta diskusija par uzsākto reformas gaitu, jo īpaši par efektīvu koordinācijas mehānisma izveidi ārkārtas situāciju pārvaldīšanā. Uzmanība tiek pievērsta tādām veselības aprūpes tēmām kā sieviešu, bērnu un pusaudžu veselība, bērnu aptaukošanās problemātika, antimikrobā rezistence un citām jomām. 

Video no veselības ministra Dr.Gunta Belēviča uzrunas Pasaules Veselības organizācijas 69.Pasaules Veselības asamblejā. 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes