Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrs tiekas ar ASV vēstnieci Latvijā

03.03.2016
700

2.martā veselības ministrs Dr.Guntis Belēvičs tikās ar Amerikas Savienoto valstu (ASV) ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijā Nensiju Bikofu Petitu (Nancy Bikoff Pettit).

Tikšanās laikā veselības ministrs Dr.Guntis Belēvičs iepazīstināja ASV vēstnieci Latvijā Nensiju Bikofu Petitu ar situāciju veselības nozarē un svarīgākajiem risināmajiem jautājumiem: veselības aprūpes pieejamības uzlabošanu, pacientu līdzmaksājumu samazināšanu un cilvēkresursu nodrošinājumu. 

Tāpat ministrs informēja par Ministru kabineta doto uzdevumu sagatavot informatīvo ziņojumu ar priekšlikumiem veselības apdrošināšanas obligāto iemaksu ieviešanai, uzsverot, ka šogad būs jāpieņem lēmums par turpmāko veselības aprūpes finansēšanas modeli. 

Atbildot uz jautājumu par situāciju ar HIV/AIDS saslimstību Latvijā, veselības ministrs informēja, ka no šī gada 1.janvāra ir novirzīti papildu līdzekļi HIV/AIDS pacientu ārstēšanai. Tas ļauj HIV inficētajiem pacientiem nauda uzsākt ārstēšanu agrākā slimības stadijā. Ātrāka ārstēšanas uzsākšana nozīmē gan labākus atveseļošanās rezultātus HIV inficētajiem, gan mazākus valsts izdevumus veselības aprūpei kopumā. Agrāka HIV ārstēšanas uzsākšana ir arī efektīgs profilakses pasākums, kas samazinās riskus sabiedrībai inficēties ar HIV. Papildus Dr.Guntis Belēvičs minēja arī par uzlabojumiem C hepatīta pacientu ārstēšanā no šā gada 1.janvāra, kas paredz 100% zāļu kompensāciju šīs slimības ārstēšanai.

Tikšanās laikā ASV vēstniece arī interesējās par slimību profilakses un veselības veicināšanas jautājumiem. Kā vienu no risināmajiem jautājumiem sabiedrības izpratnes vairošanā par veselības vērtību, Dr.Guntis Belēvičs atzina nepieciešamību atjaunot veselības mācību skolās, kas sniegtu būtisku ieguldījumu kopējā sabiedrības veselības uzlabošanā.

Tikšanās noslēgumā veselības ministrs Dr.Guntis Belēvičs apliecināja, ka Latvija ir atvērta dažādiem sadarbības projektiem un, strādājot pie sabiedrības veselības uzlabošanas un pilnveidojot veselības aprūpes sistēmas, abas valstis viena no otras var gūt pozitīvu pieredzi.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes