Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Saeima paudusi uzticību veselības ministram Dr.Guntim Belēvičam

11.02.2016
700

11.februārī Saeima pauda atbalstu Ministru prezidenta Māra Kučinska piedāvātajai valdībai, kurā kā veselības ministrs turpinās darbu Dr.Guntis Belēvičs, tādējādi saņemot atzinību padarītajam un atbalstu nākotnē veicamajam.

Dr.Guntis Belēvičs savā uzrunā Veselības ministrijas, tās padotības iestāžu un kapitālsabiedrību vadītājiem uzsvēra galvenos darbības virzienus un uzdevumus: „līdz Latvijas simtgadei kopā izstrādāt un ieviest jaunu veselības aprūpes finansēšanas modeli. Vai tā būs obligātā veselības apdrošināšana vai to sauks kā citādāk, tas šobrīd nav tik svarīgi. Svarīgi ir tas, ka veselības aprūpei ir jāpiesaista būtiski lielāks finansējuma apjoms. E-veselības iedzīvināšana ir ne tikai uzdevums, bet arī līdzeklis, lai mēs varētu modelēt jauno veselības aprūpes finansēšanas modeli. Tie ir tie lielie darbi, tā būs tā „malkas skaldīšana”, bet atpūšoties mums būs „jāpaskalda arī daudzi  žagariņi”.

Pagājušajā gadā šie „mazie žagariņi” bija: ārpakalpojuma pārņemšana Neatliekamās medicīniskajā palīdzības dienestā, finansējuma piesaiste un atteikšanās no pacientu līdzmaksājuma arī vismodernākajiem medikamentiem C hepatīta ārstēšanai, lēmums atteikties no pacientiem nevajadzīgo laboratorijas izmeklējumu apmaksas, paveiktais darbs, lai Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa būve tiktu pabeigta, kā arī publiskā sektora medicīnas darbinieku atalgojuma palielināšana no 3% līdz 10% .

Nākamais „mazais žagariņš” būs normatīvais akts, kurš paredzēs jauno ārstu rezidentūras apmaksu par valsts līdzekļiem ar noteikumu, ka pēc rezidentūras noteikts gadu skaits būs jānostrādā valsts noteiktā ārstniecības iestādē nolūkā risināt ārsta pieejamību reģionos. Un tā soli pa solim mēs iesim uz priekšu veselības sistēmas sakārtošanā. 

Tas, kā komandai veicas, ļoti atkarīgs no komandas kapteiņa. Esmu pārliecināts, ka „kapteiņa” Māra Kučinska vadībā mums izdosies iecerētās reformas veselības jomā”. 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes