Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrija vienojas par sadarbības attīstīšanu ar Velsu

22.07.2004
22.07.2004 - Šodien Veselības ministrijas pārstāvji tikās ar pārstāvjiem no Velsas Nacionālās Asamblejas, lai pārrunātu jautājumus par abu valstu iespējamo sadarbību veselības aizsardzības jomā. Pirmajā tikšanās reizē Velsas Nacionālās Asamblejas pārstāvji vēlējās uzzināt, kādas ir Latvijas valsts prioritātes veselības aprūpes jomā un kuras ir tās jomas, kurās Veselības ministrija vēlētos sadarboties tieši ar viņiem.

es jomā un kuras ir tās jomas, kurās Veselības ministrija vēlētos sadarboties tieši ar viņiem.

Galvenās sadarbības jomas, kurās Veselības ministrija vēlētos sadarboties, ir sirds un asinsvadu slimību profilakse, HIV/ AIDS profilakse un ārstēšana, alkoholisma problēmu apkarošana, reproduktīvās veselības un bērnu veselības uzlabošana, kā arī farmācijas jomas uzraudzība un kontrole. Veselības ministrijas pārstāvji izteica arī vēlēšanos iegūt zināšanas par to, kā ir jāizstrādā investīciju projekti, jo Latvijā šobrīd ir nepilnīgas zināšanu par to.

Velsas Nacionālās Asamblejas Eiropas un ārējo lietu koordinatore Margarēta Dinena izteica lielu vēlmi sadarboties ar dažādām organizācijām Latvijā un apmainīties ar pieredzi dažādu slimību ārstēšanā un profilaksē, kā arī cilvēku ar īpašām vajadzībām rehabilitācijas jomā.

Tikšanās noslēgumā abas puses vienojās attīstīt sadarbību šajās jomās. Veselības ministrijas pārstāvji apņēmās sagatavot Velsas Nacionālās Asamblejas pārstāvjiem informāciju par vairākām organizācijām Latvijā, kas nodarbojas ar HIV/ AIDS profilaksi, bērnu veselības jautājumiem, kā arī cilvēku ar īpašām vajadzībām rehabilitāciju. 

Tikšanās notika pamatojoties uz 13.maijā noslēgto Saprašanās memorandu starp Latvijas Republikas valdību un Velsas Nacionālo Asambleju, kura galvenais mērķis ir veidot un stiprināt draudzīgas attiecības starp Latvijas Republiku un Velsu, stiprinot to institucionālās, ekonomiskās, izglītības un kultūras saites.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes