Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Ministri apmeklē Tehnisko palīglīdzekļu centru un vienojas par sadarbību

19.08.2015
700

19.augustā Nacionālā rehabilitācijas centra „Vaivari” Tehnisko palīglīdzekļu centrā (VTPC) norisinājās veselības ministra Dr.Gunta Belēviča un labklājības ministra Ulda Auguļa tikšanās, lai pārrunātu sadarbības jautājumus veselības aprūpes un labklājības jomā.

Tikšanās laikā ministri iepazinās ar VTPC darbu un jaunākajiem tehniskajiem palīglīdzekļiem, ko centrs piedāvā savā pakalpojumu klāstā. Savukārt pēc tam sekojošajā speciālistu diskusijā tika pārrunāti jautājumi par medicīniskās rehabilitācijas speciālistu un tehnisko palīglīdzekļu nodrošināšanas speciālistu sadarbību, tehnisko palīglīdzekļu kvalitātes uzlabošanas iespējām, medicīniskās un sociālās rehabilitācijas integrāciju, ģimenes ārstu un sociālo dienestu ciešāku sadarbību u.c.

Ministri bija vienisprātis, ka VTPC speciālisti veic lielu darbu, nodrošinot iedzīvotājiem tehniskos palīglīdzekļus. Vienlaikus, lai uzlabotu pakalpojumu kvalitāti, vērtējama būtu kārtība attiecībā uz palīglīdzekļu nozīmēšanu un cilvēku, īpaši bērnu, dinamisko novērošanu, ņemot vērā, ka ar laiku tehniskie palīglīdzekļi ir jāpielāgo, ņemot vērā katras personas individuālo veselības stāvokli un vajadzības.

Sarežģītāku palīglīdzekļu nozīmēšanas gadījumā, pirms to pasūtīšanas, cilvēkam noteikti būtu nepieciešama ne tikai ārsta, bet arī VTPC speciālista konsultācija un novērtējums, lai iegādātais palīglīdzeklis būtu maksimāli piemērots konkrētā cilvēka vajadzībām. Labklājības ministrs arī uzsvēra, ka šobrīd tiek strādāts pie izmaiņām normatīvos, kas paredzētu, ka cilvēkam varētu daļēji tikt kompensēta tādi tehniskie palīglīdzekļi, kas iegādāti ārpus VTPC piedāvāto līdzekļu klāsta.

Tikšanās laikā ministri pārrunāja arī iespējas ar organizatoriskiem pasākumiem atvieglot medicīniskās un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanu personām, tādējādi ātrāk radot iespēju personām atgriezties ikdienas dzīvē pēc smagām saslimšanām vai būtiskiem veselības traucējumiem. Tāpat tika uzsvērta ģimenes ārstu loma mazo bērnu traumatisma un vardarbības profilaksei, kas būtu risināma, veidojot ciešāku sadarbību starp ģimenes ārstiem un sociālajiem dienestiem.

Vienlaikus puses bija vienisprātis, ka detalizētāk jāskaidro informācija par tehnisko palīglīdzekļu centra darbību, palīglīdzekļu klāstu un kvalitāti.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes