Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Darba grupa veselības nozares profesionāļiem prezentē līdz šim paveikto

22.08.2014
700

Ministru kabinetā notiek Ministru prezidentes un veselības ministra pienākumu izpildītājas Laimdotas Straujumas izveidotās darba grupas veselības aprūpes sistēmas pilnveidošanai starpposma rezultātu prezentācija.

Ministru kabinetā 21.augustā notika Ministru prezidentes un veselības ministra pienākumu izpildītājas Laimdotas Straujumas izveidotās darba grupas veselības aprūpes sistēmas pilnveidošanai starpposma rezultātu prezentācija, kurā darba grupas vadītāja Ilze Viņķele ministru prezidenti Laimdotu Straujumu,  Veselības ministrijas Stratēģisko padomi, nozares profesionāļus un nevalstisko organizāciju pārstāvjus iepazīstināja ar līdz šim paveikto un secinājumiem.

Kopumā darba grupa izvirzīja sešas izskatāmās tēmas un stratēģiskos virzienus, tie ir: primārā veselības aprūpe, pakalpojumu plānošana un pirkšana, kompensējamie medikamenti, veselības aprūpes finansēšanas sistēma, pašvaldību loma veselības aprūpes sistēmā un veselības aprūpes sistēmas efektivitātes indikatoru noteikšana. 

Kā galvenie ieteikumi primārajā aprūpē tika izvirzīti ģimenes ārstu darba kvalitātes sistēmas pilnveidošana un ģimenes ārsta komandas stiprināšana praksē.

Savukārt, izvērtējot pakalpojumu plānošanu un pirkšanu, tika secināts, ka nepieciešams pārskatīt tarifus un samaksas nosacījumus, pakalpojumu un to sniedzēju plānošanu un izvietojumu, kā arī noteikt  pakalpojumu kvalitātes prasības. Lai uzlabotu studentu apmācības iespējas un vienlaicīgi risinātu gan zinātnes un ārstniecības jautājumus, būtu nepieciešama šo jomu integrācija.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma un klātesošie atzinīgi novērtēja darba grupas paveikto, kas īsā laika posmā konstruktīvi aplūkojusi plašu jautājumu loku, nosakot konkrētus ieteikumus sistēmas uzlabošanai. Stratēģiskās padomes pārstāvji un nozares profesionāļi diskutēja un sniedza priekšlikumus, kas būtu nepieciešami papildus izpētei, gala ziņojuma sagatavošanā. 

Darba grupa turpinās savu darbību, lai pēc divām nedēļām prezentētu turpmākos jautājumus – par nozares finansējumu.

 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes