Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Darba grupa izskata vairākus priekšlikumus veselības aprūpes sistēmas uzlabošanai

20.08.2014
700

Notiek Ministru prezidentes un veselības ministra pienākumu izpildītājas Laimdotas Straujumas izveidotā darba grupa veselības aprūpes sistēmas pilnveidošanai kārtējā sanāksme, kurā diskutē par iespējamiem attīstības virzieniem veselības aprūpē.

Darba grupas sanāksmē piedalījās arī Slimnīcu biedrība, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca un P.Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca. Slimnīcu vadība, analizējot esošo situāciju, kā galvenās problēmsituācijas norādīja nepietiekamā apjomā aprēķinātos tarifus, kā arī valsts vienlīdzīgo finansiālo atbalstu visām slimnīcām, neizdalot universitātes slimnīcas kā augstākās sarežģītības pakalpojumu sniedzējas. 

Izsakot priekšlikumus, arī Slimnīcu biedrība pievienojās, ka nepieciešams izstrādāt kvalitātes kritērijus, nosakot slimnīcu pakalpojumu sniegšanas līmeņus, kas paredzētu vienkāršākas manipulācijas veikt zemāka līmeņa slimnīcās, augstākas sarežģītības reģionālajās un universitātes slimnīcās. 

Pēc Veselības ministrijas un slimnīcu aplēsēm šobrīd apmēram 40% slimnīcu pacientiem nepieciešamā aprūpe būtu nodrošināma ārpus stacionāra īpašās aprūpes un rehabitācijas institūcijās. 

Līdz ar to arvien aktuālāks kļūst jautājums par veselības un sociālās aprūpes ciešāku sasaisti.

Darba grupa kā galvenos  diskusijas secinājumus izvirzīja veselības aprūpes pamatplāna noteikšanu, kurā tiktu iekļauts slimnīcu kompetenču atspoguļojums un kvalitātes kritēriju izstrāde, kā arī valstij jādefinē pakalpojums ko pērk, jābūt precīzam formulējumam. Arī tarifu pārrēķināšana ir nepieciešama, lai noteiktu pakalpojumu patiesās cenas, kā arī nepieciešams ieviest vienotu uzskaites sistēmu, lai dati kopējā veselības aprūpes sistēmā būtu salīdzināmi. 

 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes