Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Diskutē par uzlabojumiem valsts apmaksātas veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju atlasē

08.08.2014
700

Notiek Ministru prezidentes un veselības ministra pienākumu izpildītājas Laimdotas Straujumas izveidotās darba grupa veselības aprūpes sistēmas pilnveidošanai kārtējā sanāksme, kurā tika diskutēti iespējamie uzlabojumi valsts apmaksātas veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju atlasē.

Sanāksmes laikā tika prezentēta esošā pakalpojumu sniedzēju atlases kārtība gan ambulatorajā, gan stacionārajā aprūpē. Darba grupas dalībnieki bija vienisprātis, ka izšķiroši svarīgi ir valsts apmaksātu pakalpojumu nodrošināšanā, tajā skaitā arī pakalpojumu sniedzēju atlasē un tā organizēšanā vadīties no pamatotiem un uz pierādījumiem balstītiem efektivitātes kritērijiem. Tas ļautu sasniegt galveno mērķi – padarīt veselības aprūpi pieejamāku pacientiem, efektīvi izmantojot esošos nodokļu maksātāju līdzekļus. Līdz ar to valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju atlasē būtu jāvadās pēc pakalpojumu sniegšanas koncentrēšanas principa, kas būtu ērtāks pacientam.

Tāpat tika diskutēts jautājums par vienotas izmaksu uzskaites sistēmas nepieciešamību un plašu standartu jeb vadlīniju izstrādi par veicamajiem pasākumiem ārstniecības iestādē.  Darba grupas locekļi atzina, ka šādu standartu ieviešana ir saistāma ar papildu līdzekļu nepieciešamību veselības aprūpes pakalpojumu apmaksai. Vienlaikus tas ļautu ne tikai pacientiem saņemt kvalitatīvāku un pieejamāku ārstniecības pakalpojumu, bet arī ārstniecības iestāžu apmaksas tarifi tiktu pieskaņoti reālajai pakalpojumu izmaksai, kas ļautu ārstniecības iestādēm attīstīties ilgtermiņā.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes