Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Iznācis pirmais Veselības ministrijas gada pārskats

05.07.2004
02.07.2004 - Pēc intensīva darba perioda, tuvojoties veselības ministra Rinalda Muciņa amatā pavadītajām 100 dienām, ir iznācis pirmais Veselības ministrijas gada publiskais pārskats par iepriekšējo 2003.gadu. Gada publiskais pārskats sniedz sabiedrībai informāciju par ministrijas paveikto iepriekšējā gada laikā un par veselības aprūpes nozares attīstības tendencēm kopumā.

?ējā gada laikā un par veselības aprūpes nozares attīstības tendencēm kopumā.

2003. gadā īpaša uzmanība tika pievērsta sabiedrības veselības veicināšanas pasākumiem, izstrādājot nepieciešamās programmas un politiskos dokumentus. Aizvadītajā gadā tika uzsākts darbs pie primārās veselības aprūpes sistēmas pilnveidošanas, farmaceitiskās aprūpes kvalitātes nodrošināšanas, zāļu kvalitātes uzlabošanas, kā arī uzsākts darbs Eiropas Savienības struktūrfondu apguvei. Šajā laika posmā ministrija arī uzsāka darbu pie ambulatorās un stacionārās aprūpes pakalpojumu sniedzēju struktūras sakārtošanas.

Nozīmīgas pārmaiņas pēdējā gada laikā ir skārušas arī medicīnas iestādēs strādājošos, kuriem pēc ilgāka pārtraukuma gada laikā vidējā darba samaksa pieaugusi vidēji par 25%.

Farmācijas jomā ir paveikts liels darbs valsts kompensējamo medikamentu sistēmas uzlabošanā un attīstībā, saņemot arī pozitīvu Pasaules Veselības organizācijas ekspertu vērtējumu. Turklāt ir izstrādāti vairāki šīs sfēras regulējošie normatīvie akti, kas ļāvuši Latvijai sekmīgi iekļauties Eiropas Savienības saimē zāļu aprites un uzraudzības jomā. 

Veselības ministrijas 2003.gada budžets pamatā tika novirzīts veselības nozarē izvirzītajām prioritātēm, proti, medicīnas darbinieku un nozares pedagoģisko darbinieku darba samaksas palielināšanai, medikamentu iepirkumiem, ieskaitot arī minimālās darba algas paaugstināšanu valstī, VM nepieciešamo štata vietu pārņemšanai no Labklājības ministrijas un jaunu štata vietu ieviešanai, kā arī atsevišķu prioritāro veselības aprūpes pakalpojumu veikšanai. 

Veselības ministrijas gada publiskais pārskats tuvākajā laikā būs pieejams ministrijas mājas lapā www.vm.gov.lv

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes