Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministram simts dienas amatā

05.07.2004
02.07.2004 - Sestdien, 3.jūlijā, veselības ministram Rinaldam Muciņam apritēs simts dienas ministra amatā. Ministrs atzīst, ka šajā laika periodā darba ir bijis ļoti daudz, īpaši tas izjusts darbības sākumā, kad salīdzinoši īsā laika periodā bija nepieciešams pieņemt daudz normatīvo aktu Latvijas iestājai Eiropas Savienībā.

eciešams pieņemt daudz normatīvo aktu Latvijas iestājai Eiropas Savienībā. Par paveikto šajā laikā ministrs saka:  šPirmās 100 darbības dienas ir aizvadītas saspringtā ritmā, gan dzēšot zilo liesmu ugunsgrēku veselības nozarē, gan arī risinot pēkšņi radušās problēmas, kuru cēloņi meklējami iepriekš veiktajās sasteigtajās reformās. Esmu centies šajā laikā būt atvērts visiem, dialoga ceļā risināt neskaidros jautājumus. Saturiski piesātinātā dialogā var rast risinājumu jebkurai problēmai, taču abām dialoga pusēm ir jābūt vēlmei problēmu atrisināt, nevis kā milzu kamolu padarīt arvien garāku līdz pavediens sasienas vairākos mezglos. To šajās dienās esmu arī centies iedibināt, tiekoties ar nozares un citām sabiedriskajām organizācijām. Manuprāt, galvenais faktors ir cilvēks, vienalga pacients vai ārsts, un tieši cilvēka intereses ir jāievēro pirmām kārtām, un tieši tā ir iesākts arī mans darbs, kas turpināsies arī nākotnē. 100 dienu atskaites punkts nevar būt par darbības rezultātu rādītāju, bet tas var parādīt virzienus, kurp mēs dosimies turpmāk un tikai pēc ilgāka laika perioda mēs varēsim apskatīt savu darbu rezultātus".

Kā vienu no svarīgākajiem uzdevumiem, ko ir izdevies paveikt, ministrs min to, ka ir ministrijai izdevās novērst Eiropas Komisijas ziņojumā minētos trūkumus veselības aprūpes nozarē līdz iestājai Eiropas Savienībā (ES), sagatavojot pieņemšanai valdībā vairākus normatīvos aktus un līdz ar to panākot pozitīvu Latvijas iestāšanos ES veselības aprūpes jomā.

Vēl viens ļoti būtisks sasniegums ir Veselības ministrijas panākums politisko kaislību krustugunīs Latvijai saglabāt iespēju arī pēc iestāšanās ES atļaujai tirgot arī tos medikamentus, par kuru palikšanu tirgū šaubījās daži politiskie spēki. Veselības ministrija panāca, ka valdība noteica pārejas posmu līdz 2005.gada 31.decembrim atļaut tirgot tos ievestos medikamentus, kuru ražošana nenotiek saskaņā ar Labas ražošanas praksēm, bet kuri ir iecienīti sabiedrībā, jo ir lētāki.

Ministra simts dienās ir veiktas arī nepieciešamās darbības (apstiprināta Nacionālā programma), lai veselības nozare varētu apgūt ES struktūrfondus. Ka galvenās prioritātes Nacionālajā programmā ir uzsvērta primārā veselības aprūpe, neatliekamās medicīniskās palīdzības infrastruktūras uzlabošana un neatliekamās palīdzības brigāžu attīstība, kuru uzlabošanai no Eiropas Reģionālās un attīstības fonda tiks novirzīts 6,8 miljonu latu apmērā. Šis finansējums ir paredzēts trīs gadiem ? līdz 2006.gadam.

Pirmo 100 dienu darbības laikā, pēc ministra iniciatīvas, ir izdevies kompensējamo medikamentu sarakstu papildināt ar līdzekļu efektīvākiem medikamentiem, kā rezultātā ir izdevies ietaupīt 97 000 latu, kas novirzīti citu slimību diagnožu apmaksai.  

Ministram pirmajās simts dienās bija jānovērš arī draudi iedzīvotāju veselībai, ko radīja Baltkrievijas zāļu ražotājs šBelmedpreparati", izplatot Latvijā medikamentu šAskofēns P" un šCitramos P" nekvalitatīvo sēriju. Draudi tika novērsti, kā arī tika panākta vienošanās ar Baltkrievijas pusi par valsts institūcijām un iedzīvotājiem radīto zaudējumu segšanu.

Muciņa darbības laikā ir izstrādāts arī e-Veselības attīstības pamatnostādņu projekts, kas šobrīd ir jau nodots sabiedriskajai apspriešanai. Tas ir politikas plānošanas dokuments, kas noteiks stratēģiskos pamatvirzienus informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju attīstībai veselības aprūpes jomā un tā mērķis ir operatīva veselības aprūpes informācijas apmaiņa.

Saeima Induļa Emša vadīto valdību apstiprināja šā gada 9.martā un valdības simts dienas apritēja jau 16.jūnijā. Bet, tā kā veselības ministrs Rinalds Muciņš amatā tika apstiprināts  tikai 27.martā, viņa darbības simts dienas apritēs 3.jūlijā.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes