Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrs piešķir šMazulim draudzīgas slimnīcas" nosaukumu Balvu slimnīcai

01.07.2004
01.07.2004 - Rīt, 2.jūlijā, plkst. 15.00 veselības ministrs Rinalds Muciņš kopā ar VM Ģimenes veselības nodaļas vadītāju Skaidrīti Vasaraudzi un Veselības ministrijas Zīdīšanas veicināšanas komisijas vadītāju Irēnu Kondrāti svinīgi piešķirs šMazulim draudzīgas slimnīcas" nosaukumu Balvu slimnīcai, apsveicot Dzemdību nodaļas iniciatīvu veicināt bērnu veselībai labvēlīgu vidi jau dzīves pirmajās dienās.

nīcai, apsveicot Dzemdību nodaļas iniciatīvu veicināt bērnu veselībai labvēlīgu vidi jau dzīves pirmajās dienās.

Mazulim draudzīgas slimnīcas iniciatīvas mērķis ir veicināt labvēlīgas situācijas veidošanos Latvijā, lai arvien vairāk jauno māmiņu mazuli līdz sešu mēnešu vecumam ēdinātu tikai ar krūti un turpinātu zīdīšanu līdz viena gada vecumam un pat ilgāk, tādā veidā stiprinot bērna veselību.

Mazulim draudzīga slimnīca nozīmē, ka māmiņa kopš mazuļa dzimšanas brīža visu laiku ir kopā ar to, mazulis tiek ēdināts tikai un vienīgi ar mātes pienu un zīdīšana tiek uzsākta uzreiz pēc dzemdībām.
Balvu slimnīcai tiks pasniegta īpaša nominācijas plāksne un Pikaso gleznas reprodukcija, kas simbolizē iekļaušanos starptautiskajā iniciatīvā.

Mazulim draudzīgo slimnīcu iniciatīvu atbalsta LR Veselības ministrijas Zīdīšanas veicināšanas komisija, UNICEF Latvijas Nacionālā komiteja un Pasaules Veselības organizācija.

Pēc tam veselības ministrs Rinalds Muciņš dosies uz Ventspili, kur plkst. 22.00 piedalīsies svinīgajā Latvijas Olimpiādes atklāšanā. Tā kā arī veselības ministrs atbalsta veselīgu un kustīgu dzīvesveidu, viņš ir īpaši gandarīts piedalīties Olimpiādes atklāšanā.

Olimpiāde notiks no 2. līdz 4. Jūlijam Ventspilī un tajā piedalīsies 3000 sportisti no 26 rajoniem un 7 Latvijas pilsētām.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes