Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Uzaicinājums uz preses konferenci

18.03.2014

Trešdien, 19.martā, Veselības inspekcijā notiks preses konference, kas veltīta veselīga uztura un bērnu aptaukošanās jautājumiem.

Preses konferencē piedalīsies:

Ingrīda Circene -                  veselības ministre;
Džoao Breda (João Breda)- Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas reģionālā biroja uztura, fizisko aktivitāšu un aptaukošanās programmas vadītājs;
Iveta Pudule -               Slimību profilakses un kontroles centra vecākā sabiedrības veselības analītiķe.

Preses konferencē paredzēts mediju pārstāvjus iepazīstināt ar PVO Eiropas bērnu aptaukošanās pārraudzības iniciatīvu un ar Slimību profilakses un kontroles centra 2012./2013.mācību gadā veiktā trešā Bērnu antropometrisko parametru un skolu vides pētījuma Latvijā rezultātiem.

Liekais svars un aptaukošanās ir nopietna sabiedrības veselības problēma. PVO atzīst, ka lielākā daļa slimību sloga Eiropas reģionā saistīta tieši ar iedzīvotāju lieko ķermeņa masu un aptaukošanos, kuras katru gadu izraisa vairāk kā 1 miljonu nāves gadījumu. Īpaši satraucoša tendence aptaukošanās pieaugumam ir bērniem un pusaudžiem, jo tas norāda, ka aptaukošanās pieauguša cilvēka vecumā radīs progresējošas veselības problēmas.

Jau ziņots, ka šonedēļ notiek Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra un PVO pārstāvniecības Latvijā rīkotais seminārs par sāls un trans-taukskābju samazināšanu pārtikas produktos. Semināra mērķis ir diskutēt ar pārtikas ražotājiem, tehnologiem, tirgotājiem, sabiedriskās ēdināšanas pārstāvjiem, kā arī sabiedrības veselības, pārtikas aprites un uzraudzības jomā strādājošiem par sāls un trans-taukskābju daudzuma samazināšanas iespējām pārtikas produktos, kā arī dalīties pieredzē ar labās prakses piemēriem gan Latvijā, gan citās valstīs pārtikas ražošanas un sabiedriskās ēdināšanas nozarē.

Mediju uzmanībai!
Preses konference notiks 19.martā plkst.12:00 Veselības inspekcijā 1.stāva zālē (Klijānu ielā 7).

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes