Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Par tikšanos ar Latvijas Pensionāru federācijas pārstāvjiem

12.03.2014

12.martā veselības ministre Ingrīda Circene tikās ar Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) vadītāju Andri Siliņu, lai pārrunātu aktuālos jautājumus veselības aprūpē.

Tikšanās laikā veselības ministre Ingrīda Circene uzsvēra, ka 2014.gads noteikts par Ģimenes veselības gadu, īpaši akcentējot tieši primāro veselības aprūpi kā cilvēkiem pieejamāko un būtiskāko veselības profilaksē un savlaicīgā saslimšanas risku noteikšanā.

Tāpat veselības ministre uzsvēra, ka informēts pacients ir ieguvums veselības aprūpes sistēmai, tādēļ būtiski ir pacientiem pašiem interesēties par savām tiesībām: „Pacientiem ir tiesības lūgt savam ģimenes ārstam izrakstīt recepti nepieciešamajiem medikamentiem ilgākam periodam.  Tā vietā, lai katru mēnesi ietu pie ģimenes ārsta tikai ar mērķi saņemt recepti, iespējams izrakstīt recepti, kura derīga trīs mēnešus, daļai medikamentu – pat līdz 12 mēnešiem. Tas, protams, iespējams vien gadījumos, kad nav sūdzību. Vienlīdz svarīgi veselības sarežģījumu gadījumos savlaicīgi vērsties pie ārsta pēc palīdzības un ievērot visus tā norādījumus.”

Nobeigumā Ingrīda Circene norādīja: „Apzinoties, ka Latvijā pacientu līdzmaksājums ir ļoti augsts, esmu tikusies ar valdības vadītāju un pārrunājusi iespēju atcelt pensionāriem pacienta iemaksu pie ģimenes ārsta, līdzīgi kā citām atbrīvotajām grupām, apmaksājot to no valsts puses.”

LPF vadītājs Andris Siliņš tikšanās laikā vairakkārt uzsvēra primārās veselības aprūpes nozīmību un sarunas noslēgumā atzina, ka Veselības ministrijas iezīmētās iniciatīvas ir pensionāru interesēs. 
 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes