Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Latvijas speciālistus aicina dalīties pieredzē HIV/AIDS apkarošanā

29.06.2004
28.06.2004 - Veselības ministrs Rinalds Muciņš pagājušajā nedēļā Budapeštā (Ungārija) ticies ar Eiropas komisāru veselības un patērētāju aizsardzības jautājumos Pāvelu Teličku (Pavel Telička).

ropas komisāru veselības un patērētāju aizsardzības jautājumos Pāvelu Teličku (Pavel Telička).

Ministrs R.Muciņš informēja Eiropas Komisāru par mūsu paveikto HIV/AIDS apkarošanā, par veiksmīgo konsultāciju un šļirču apmaiņu punktu darbību. Kopš 1997.gadā, kad tika atvērts pirmais konsultāciju un šļirču apmaiņas punkts, Latvijā darbojas jau desmit šādi punkti. HIV profilakses programma intravenozo narkotiku lietotājiem tiek realizēta 13 pašvaldībās. Gan šļirču apmaiņas punktu ieviešana, gan programmas realizācijas uzsākšana ir devusi rezultātus ? kopš 2002.gada jauno HIV gadījumu skaits ir samazinājies par 50%, savukārt HIV gadījumi intravenozo narkotiku lietotāju vidū ir samazinājušies par 67%. Latvija ir viena no pirmajām valstīm, kur šajos jautājumos ir tik augsti attīstīta valsts un pašvaldību sadarbība.

Komisārs informēja, ka, iespējams, Eiropas Savienība finansiāli atbalstīs projektu par turpmāku jaunu konsultatīvo centru tīkla attīstību HIV/AIDS jautājumos Latvijā.

Eiropas komisārs atzinīgi novērtējis to, ka mūsu valsts veselību ir izvirzījusi par prioritāti, norādot, ka citās Eiropas valstīs veselība nav starp pirmajām prioritātēm. Komisārs arī augsti novērtējis Latvijas paveikto HIV/AIDS izplatības ierobežošanā, aicinot mūsu valsts speciālistus savu pieredzi izplatīt ne tikai citās Eiropas Savienības valstīs, bet arī jaunajās ES kaimiņvalstīs - Krievijā, Baltkrievijā, Ukrainā.

Abas amatpersonas pārrunājušas arī septembrī Viļņā paredzētās Eiropas Savienības konferences par HIV/AIDS sarunu tēmas.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes