Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Konferencē diskutē par reformām veselības aprūpē

26.11.2013

Veselības ministrijas izstrādātais Likumprojekts ir likumsakarīgs turpinājums un konkrēts piedāvājums veselības aprūpes finansēšanas reformai, kuras mērķis ir kvalitatīva, pieejama un efektīva veselības aprūpes sistēma sabiedrības interesēs.

25.novembrī Latvijas Universitātē notika konference „Ilgtspējīgas reformas veselības aprūpes sistēmā. Solis tālāk”, kuras laikā gan Latvijas, gan ārvalstu speciālisti diskutēja par veselības aprūpes sistēmas finansēšanas sistēmu, kā arī tika prezentēts Veselības ministrijā izstrādātais un valdībā jau apstiprinātais Veselības aprūpes finansēšanas likums (Likumprojekts) un starptautisko ekspertu atzinumi par to. Konferences dalībnieki bija vienisprātis, ka Veselības ministrijas izstrādātais likumprojekts ir likumsakarīgs turpinājums un konkrēts piedāvājums veselības aprūpes finansēšanas reformai, kuras mērķis ir kvalitatīva, pieejama un efektīva veselības aprūpes sistēma sabiedrības interesēs.

Konferenci atklāja Latvijas Universitātes rektors, profesors Mārcis Auziņš, paužot gandarījumu par nozaru sadarbību un ekspertu, tai skaitā ārzemju ekspertu, piesaistīšanu tik nozīmīga jautājuma aktualizēšanā. Veselības ministre Ingrīda Circene uzsvēra, ka ilgtspējīga attīstība valstī iespējama vien sakārtotā sistēmā, savukārt efektīva finansēšana ir tās pamats, kas panākams vien visos plānošanas dokumentos ievērojot principu „veselība visās politikās”.

Veselības ministres Ingrīdas Circenes konfereneces noslēguma uzruna (audio ieraksts).

Savukārt Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane aicināja reformas valsts pārvaldē veikt gudri un pārdomāti, mācoties no labākās citu valstu pieredzes, kur līdzīgas sistēmas sabiedrības interesēs jau efektīvi ieviestas.

Veselības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš analizēja vispārējo nepieciešamību mainīt veselības aprūpes finansēšanas sistēmu Latvijā, norādot, ka vienlīdz svarīgi ir novirzīt veselības aprūpes sistēmā vairāk naudas, gan tās racionāla un efektīva tērēšana (Veselības ministrijas valsts sekretāra Rinalda Muciņa prezentācija - *pdf.).

Tāpat tika prezentēts Veselības ministrijā izstrādātais, valdībā apstiprinātais un tālāk Saeimai darbam nodotais Veselības aprūpes finansēšanas likums (Veselības ministrijas Juridiskās nodaļas vadītāja Raimonda Oša prezentācija - *pdf.).

Analizējot Veselības ministrijas izstrādātā piedāvājuma īstenošanas iespējas un iespējamos risinājumus Latvijā, „KPMG Latvija” eksperti atsaucās uz pieredzi, strādājot pie līdzvērtīgas sistēmas ieviešanas citās valstīs („KPMG Latvija” eksperta Edgara Voļska prezentācija - *pdf.).

Slovēnijas informāciju tehnoloģiju eksperts Roberts Popovičs (Robert Popovič) iepazīstināja ar savu pieredzi strādājot pie veselības aprūpes finansēšanas sistēmas ieviešanas un pilnveidošanas (prezentācija - *pdf.). Slovēnijas tehnoloģiju eksperta Roberta Popoviča uzruna (audio ieraksts). 

Konferences noslēgumā tika prezentēts Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Augstās komisāres cilvēktiesību jautājumos Navenethemas Pillejas (Navanethem Pillay) un ANO cilvēktiesību ekspertu darba grupas atzinumi par Veselības ministrijas izstrādāto koncepciju no cilvēktiesību viedokļa (veselības ministres padomnieces juridiskajos jautājumos Ineses Kalniņas prezentācija - *pdf.).

Kā jau ziņots, 19.novembrī Ministru kabineta sēdē tika atbalstīts un tālāk virzīts apstiprināšanai Saeimā Veselības ministrijas izstrādātais veselības aprūpes finansēšanas likums, kas izstrādāts saskaņā ar Ministru kabinetā atbalstīto koncepciju par veselības obligāto apdrošināšanu.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes