Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Noslēgusies Veselības ministrijas un Veselības aprūpes darba devēju asociācijas informatīvā sanāksme

19.06.2004
18.06.2004 - Šodien klīniskās slimnīcas šGaiļezers" konferenču zālē notika Veselības ministrijas (VM) un Veselības aprūpes speciālistu asociācijas kopīgi rīkotā informatīvā sanāksme (jeb šgalveno ārstu diena"), kuras mērķis bija iepazīstināt ārstus ar VM prioritātēm turpmākajos gados, kā arī rosināt ārstus uzsākt diskusiju savā starpā.

kuras mērķis bija iepazīstināt ārstus ar VM prioritātēm turpmākajos gados, kā arī rosināt ārstus uzsākt diskusiju savā starpā.

Veselības ministrs Rinalds Muciņš informēja klātesošos par galvenajiem uzdevumiem un darbības principiem veselības aprūpes jomā un aicināja kopīgi risināt aktuālās veselība aprūpes sistēmas problēmas, lai apturētu veselības aprūpes lejupslīdi un uzlabotu visu sistēmu kopumā.

VM Budžeta un finanšu departamenta direktore, valsts sekretāra vietniece Laila Ruškule iepazīstināja ar veselības aprūpes budžeta prioritātēm 2005.gadā, kā svarīgākās minot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības nodrošināšanu, veselības aprūpē strādājošo speciālistu skaita palielināšanu, veselības veicināšanu un slimību profilaksi un starptautisko līgumu un ES tiesību aktu ieviešanu.

Sanāksmes turpinājumā VM Administratīvi juridiskā departamenta direktors Mikus Pērse klātesošos iepazīstināja ar VM institūciju pārveides procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) direktora pienākumu izpildītāja Lūcija Akermane informēja par noslēgto līgumu izpildi šā gada četros mēnešos un par līgumu slēgšanu ar pakalpojumu sniedzējiem; Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas un Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas pārstāves Līga Kozlovska, Sarmīte Veide un Edīte Vītola uzsvēra primārās veselības aprūpes nozīmi un akcentēja galvenās problēmas; Latvijas Veselības aprūpes speciālistu asociācijas vadītājs Zigurds Kovaļčuks iepazīstināja ar dažādiem statistikas  datiem par sabiedrības veselību.

Sanāksmes laikā izvērsās aktīva diskusija par primārās veselības aprūpes jautājumiem, kas apliecināja, ka šāda veida diskusija pašu ārstu starpā ir nepieciešama. Veselības ministrijas valsts sekretārs  Uldis Līkops izteica cerību, ka diskusija tiks turpināta arī nākotnē un padarīs šgalveno ārstu dienu" ražīgāku, veicinot ārstu savstarpējo sadarbību un sapratni.

Informatīvajā sanāksmē piedalījās Veselības ministrijas padotībā, pārziņā un pārraudzībā esošo institūciju vadītāji, slimokasu vadītāji un to līgumattiecībās esošo institūciju vadītāji un to pārstāvji.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes