Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību sirds veselībai

05.04.2013
700

Piektdien, 5.aprīlī, Veselības ministrijā notika preses konference, kas veltīta Sirds veselības gadam un tā ietvaros plānotajiem pasākumiem.

Jau ziņots, ka 2013.gadu Veselības ministrija pasludinājusi par Sirds veselības gadu ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību sirds veselības rādītājiem un tos ietekmējošo sirds un asinsvadu slimību riska faktoru izplatībai: smēķēšanai, augstam asinsspiedienam, neveselīgiem uztura paradumiem un mazkustīgam dzīvesveidam.

Šogad iecerēta virkne aktivitāšu, kas vērstas uz sirds un asinsvadu veselību. Jau maijā – jūnijā Liepājā tiks īstenots pilotprojekts, kura laikā tiks veikts sirds un asinsvadu skrīnings, pārbaudot 11 gadīgus bērnus un 45 gadus vecus vīriešus. Attiecīgās vecuma grupas iedzīvotāji saņems uzaicinājumu vērsties pie sava ģimenes ārsta, kurš veiks pārbaudes sirds un asinsvadu veselības stāvokļa noteikšanai. Balstoties uz analīžu rezultātiem, pēc tam pacientiem tiks sniegti ieteikumi sirds veselības stāvokļa uzlabošanai vai arī pacients tiks nosūtīts pie kardiologa uz bezmaksas konsultāciju.

Maijā un jūnijā plānots īstenot sabiedrības informēšanas kampaņu par sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem, kurus var novērst, lietojot atbilstošu uzturu (t.sk., piesātināto tauku samazināšana, uzņemtās sāls daudzuma samazināšana, dārzeņu un augļu  palielināšana uzturā). Savukārt septembrī – oktobrī iecerēta kampaņa „Zini savu risku”, aicinot 40 – 45 gadus vecus iedzīvotājus apzināt sirds un asinsvadu slimību risku un savlaicīgi veicot nepieciešamās veselības pārbaudes.

Sirds un asinsvadu veselībai īpašu lomu šogad pievērsusi arī Pasaules Veselības organizācija. Pasaules Veselības diena – 7.aprīlis – šogad veltīta tieši paaugstinātam asinsspiedienam. Lai pievērstu sabiedrības uzmanību sirds veselības jautājumiem, 9.aprīlī, atzīmējot Pasaules Veselības dienu Ministru kabinetā, ministri un citi interesenti tiks aicināti noteikt savu asinsspiedienu un uzzināt galvenos sirds veselības riska faktorus, kā arī iepazīties ar vingrošanas pamatelementiem sirds veselības veicināšanai ikdienā.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes