Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrija aicina iesaistīties e-Veselības pamatnostādņu apspriešanā

14.06.2004
14.06.2004 - Veselības ministrija ir izstrādājusi e-Veselības attīstības pamatnostādņu projektu, ko vasaras beigās paredzēts iesniegt izskatīšanai valdībā. E-Veselība un tās ieviešana ir būtiska katram valsts iedzīvotājam, tādēļ ministrija aicina ikvienu interesentu izteikt savu viedokli par minēto projektu. Sabiedrības izteiktais viedoklis tiks ņemts vērā, gatavojot e-Veselības pamatnostādnes. Ar e-Veselības pamatnostādņu projektu iespējams iepazīties ministrijas mājas lapā www.vm.gov.lv, sadaļā šAktualitātes".

s pamatnostādņu projektu iespējams iepazīties ministrijas mājas lapā www.vm.gov.lv, sadaļā šAktualitātes".

E-Veselības attīstības pamatnostādnes ir politikas plānošanas dokuments, kurš noteiks stratēģiskus pamatvirzienus informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju attīstībai veselības aprūpes jomā.

E-Veselības Latvijā mērķis ir operatīva veselības aprūpes informācijas apmaiņa starp sabiedrību, pacientu, veselības aprūpes profesionāļiem un politikas veidotājiem un realizētājiem, izmantojot informācijas tehnoloģiju sniegtās iespējas.

Realizējot e-Veselības projektu, katram valsts iedzīvotājam un veselības aprūpes profesionālim tiks dota iespēja operatīvi iegūt ar veselību saistītu informāciju par pacientu, sazināties ar nozares profesionāli. Pacients, izmantojot internetu, varēs pierakstīties uz pieņemšanu pie ārsta vai lūgt speciālista padomu. Pacients saņems augstas kvalitātes veselības aprūpes pakalpojumus, ko nodrošinās iespēja mediķiem neskaidrajos jautājumos konsultēties ar kolēģiem, iegūt informāciju par slimību un tās gaitu caur interneta žurnāliem un datu bāzēm. Ieviešot e-Veselību Latvijā, iedzīvotāji gan laukos, gan pilsētās saņems vienlīdz kvalitatīvu veselības aprūpi.

Līdz ar e-Veselības ieviešanu Latvijā, veselības aprūpes profesionāļiem būs lielākas iespējas operatīvi konsultēties ar kolēģiem no citām ārstniecības iestādēm vai no ārvalstīm kādas sarežģītas slimības ārstēšanā, diagnozes uzstādīšanā u.c, kā arī tiks attīstīta telemedicīna, video koordinācijas izmantošana gan avārijas vietās, gan veselības aprūpes iestādēs. Medicīnas profesionāļiem būs iespējams daudz operatīvāk uzzināt par jaunākajiem sasniegumiem nozarē, apgūt jaunas ārstēšanas tehnoloģijas un paaugstināt savu kvalifikāciju.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes