Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrs ar farmācijas nozares pārstāvjiem pārrunā aktuālos jautājumus

14.06.2004
11.06.2004 - Veselības ministrs Rinalds Muciņš un Veselības ministrijas pārstāvji šodien tikās ar farmācijas nozares pārstāvjiem ? zāļu ražotājiem, lieltirgotājiem, aptieku un farmaceitu sabiedriskajām organizācijām ? lai pārrunātu aktuālākos jautājumus nozarē.

irgotājiem, aptieku un farmaceitu sabiedriskajām organizācijām ? lai pārrunātu aktuālākos jautājumus nozarē.

Sarunas laikā īpaši aktuāls jautājums bija kompensējamo medikamentu sistēma un zāļu cenu pieaugums. Kā atzina farmācijas nozares pārstāvji, problēmas kompensējamo medikamentu sistēmā lielā mērā varēs atrisināt tikai pēc papildus finansiālo līdzekļu novirzīšanas.

Veselības ministrija ir izstrādājusi un šobrīd valdības apritē ir iesniegta koncepcija par zāļu kompensācijas sistēmas turpmāko attīstību, kas paredz sistēmas ilgtermiņa finansiālo attīstību. Līdztekus tam ministrija plāno īpašu uzmanību pievērst ambulatorās veselības aprūpes attīstībai, kas ir izmaksu ziņā ir daudz efektīvāka.

Farmācijas nozares pārstāvji atzina, ka būtu nepieciešams uzrakstīt vienu likumu par aptieku darbību, jo pašreiz esošā šīs jomas regulējošā likumdošana ir apjomīga un šizkaisīta" vairākos likumos, noteikumos un rīkojumos.

Ministrija no savas puses aicināja farmācijas nozares pārstāvjus sadarboties, lai varētu izstrādāt precīzākas prognozes kompensējamo medikamentu saraksta veidošanai.

Turpmāk šādas ministra, ministrijas un farmācijas nozares pārstāvju tikšanās būs regulāras un notiks reizi ceturksnī, taču nepieciešamības gadījumā aktuālu jautājumu apspriešana notiks arī biežāk.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes