Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrs atzinīgi novērtē Mazsalacas slimnīcas gatavību reformai

09.06.2004
09.06.2004 - Mazsalacas slimnīca ir viena no Latvijas mazajām slimnīcām, kas uzsākusi ieplānotās reformas atbilstoši veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju struktūras plānam. Slimnīca šobrīd pamatā nodarbojas ar paliatīvās aprūpes pakalpojumu sniegšanu jeb nedziedināmi slimu pacientu aprūpi. Paralēli tam Mazsalacas slimnīca piedāvā arī sociālo aprūpi, kas tiek finansēta no pašvaldības līdzekļiem. Šobrīd Mazsalacas slimnīcā ir 25 gultas vietas paliatīvās aprūpes pacientiem un 10 gultas vietas sociālās aprūpes pacientiem.

limnīcā ir 25 gultas vietas paliatīvās aprūpes pacientiem un 10 gultas vietas sociālās aprūpes pacientiem.

Veselības ministrs Rinalds Muciņš atzinīgi novērtē Mazsalacas slimnīcas iniciatīvu uzsākt pārprofilēšanās procesu, mainot savu darbības profilu no vispārējās veselības aprūpes uz paliatīvo aprūpi. Ministrs aicina arī pārējās mazās slimnīcas meklēt citu darbības virzienu veselības aprūpes sistēmā, kas būtu piemērotāka mazai slimnīcai.

Rinalds Muciņš uzskata, ka Mazsalacas slimnīcas paveiktais, mainot savu darbības veidu, ir viens no veiksmīgajiem piemēriem, kā mazās slimnīcas var atrast savu nišu kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai, optimizējot ārstniecības iestādes izdevumus.

Mazsalacas slimnīcas direktors Edgars Grandāns atzīst, ka ir apmierināts ar veiktajām reformām, jo daudziem cilvēkiem rajonā ir nepieciešama paliatīvā aprūpe. Turklāt veikto reformu rezultātā ir izdevies samazināt slimnīcas izdevumus.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes