Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministre piedalās konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2012” apbalvošanas ceremonijā

14.09.2012
700

Veselības ministre Ingrīda Circene 14.septembrī devās uz Ventspili, kur piedalījās konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2012” apbalvošanas ceremonijā, pasniedzot balvas nominācijā „Pašvaldība veselīgam dzīvesveidam”.

Veselības ministre Ingrīda Circene: „Veselīgas vides nodrošināšana, veselīga dzīvesveida veicināšana un popularizēšana ir būtisks nosacījums iedzīvotājiem labvēlīgas dzīves vides radīšanā, un tas ir jebkuras pašvaldības interesēs. Rūpes par saviem iedzīvotājiem ir investīcija nākotnē, un konkursa rezultāti liecina, ka Latvijā ir daudz pašvaldību, kurās augstākminētajiem jautājumiem pieiet ar lielu atbildību.”

Konkursu „Eiropas Gada pašvaldība 2012” rīko Latvijas Pašvaldību savienība sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Izglītības un zinātnes ministriju, Veselības ministriju, Labklājības ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Veselības ministrija bija atbildīgā par pašvaldību izvērtēšanu kritēriju grupā "Pašvaldība veselīgam dzīvesveidam". Vērtēšanā tika ņemts vērā, vai pašvaldība nodrošina papildus veselības pakalpojumu pieejamību senioriem, vai pašvaldībās tiek organizēti dažādi fizisko aktivitāšu un veselības veicināšanas pasākumi un vai pašvaldībās tiek attīstīta fiziskās aktivitātes un aktīvu dzīves veidu veicinoša infrastruktūra – piemēram, iekoptas pastaigu takas, slēpošanas trases, kā arī sporta būvju, stadionu pieejamība visiem iedzīvotājiem bez maksas.

Nominācijā „Pašvaldība veselīgam dzīvesveidam” balvas tiks pasniegtas Liepājas pilsētas un Dobeles novada pašvaldībām. Savukārt Jūrmalas pilsētai tiks piešķirta speciālbalva kā vienīgajai pilsētai, kas ieguvusi Pasaules Veselības organizācijas „Veselīgas pilsētas” statusu.
 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes