Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministre: Nevēlamu grūtniecību mazināšanai primārais ir izglītības jautājums

30.05.2012
720

Veselības ministre Ingrīda Circene atklāj Pasaules Veselības organizācijas rīkoto konferenci par reproduktīvās veselības jautājumiem.

„Informācijas nepietiekamība ir tiešs iemesls neplānotai grūtniecībai. Tādēļ īpaša uzmanība ir jāpievērš jauniešu izglītošanai reproduktīvās veselības jautājumos jau skolās,” atklājot 30.maijā Pasaules Veselības organizācijas rīkoto konferenci par reproduktīvās veselības jautājumiem, uzsvēra veselības ministre Ingrīda Circene.

„Pusaudžiem un jauniešiem, kas ir Latvijas jaunās paaudzes veidotāji, ir svarīgi būt izglītotiem veselības jautājumos, ģimenes veidošanā, tāpēc nepieciešams jau skolā apgūt šos būtiskos jautājumus, atjaunojot veselības mācību kā  obligātu priekšmetu vispārējās vidējās un profesionālās izglītības mācību programmā,” norādīja veselības ministre.

Statistika liecina, ka Latvijā vidēji dzimumdzīve tiek uzsākta 17 gadu vecumā. Ne visās ģimenēs seksuāli reproduktīvās veselības jautājumi tiek pārrunāti, tādēļ jauniešiem vislabāk būtu sniegt pamata zināšanas skolā. Tāpat būtiska loma informācijas pieejamības nodrošināšanā ir valsts un pašvaldību institūciju, kā arī nevalstisko organizāciju savstarpējai sadarbībai, pauda I.Circene.

Lai risinātu mātes un bērna veselības uzlabošanas jautājumus, veselības ministre 2012.gadu pasludinājusi par Mātes un bērna veselības gadu. Veselības ministrija izstrādājusi Mātes un bērna veselības uzlabošanas plānu 2012.-2014.gadam, kas paredz virkni pasākumu – papildu izmeklēšanas metodes grūtniecēm, plašāku ģimenes ārstu komandas iesaistīšanu ģimenes plānošanas un reproduktīvās veselības veicināšanā, daļēju medikamentu kompensāciju grūtniecēm, sievietēm pēcdzemdību periodā un bērniem līdz 2 gadu vecumam u.c., informēja veselības ministre.

Veselības ministrijas iniciatīvu pasludināt Mātes un bērna veselības uzlabošanas gadu Latvijā, uzrunājot konferences dalībniekus, īpaši atzinīgi novērtēja arī Pasaules Veselības organizācijas Eiropas Reģionālā direktore Zuzanna Jakaba (Zsuzsanna Jakab).

Informācija par ekspertu tikšanos PVO mājas lapā - skatīt šeit.

Fotogrāfijas no preses konferences atklāšanas: 


 

 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes