Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Informācija par darba līguma nepagarināšanu ar VOAVA direktori V.Zefīrovu

04.06.2004
04.06.2004 - Sakarā ar pārbaudes termiņa beigām, veselības ministrs Rinalds Muciņš vakar, 3.jūnijā, rūpīgi izvērtējot paveikto, parakstījis rīkojumu par Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) direktores Viktorijas Zefīrovas darba līguma tālāku neturpināšanu.

?ināšanas valsts aģentūras (VOAVA) direktores Viktorijas Zefīrovas darba līguma tālāku neturpināšanu.

VOAVA direktore nav izpildījusi ar bijušo veselības ministri Ingrīdu Circeni noslēgtā darba līguma nosacījumus, joprojām nav apstiprināta aģentūras darbības stratēģija. Zefīrova šajā laikā nav spējusi arī izveidot motivētu un spēcīgu komandu galveno funkciju veikšanai, tādējādi VOAVA Zefīrovas vadībā nav varējusi kvalitatīvi veikt tās statūtos noteiktās funkcijas un uzdevumus.

Ministrs šādu lēmumu pieņēmis, ņemot vērā to, ka pārbaudes laikā tiek noteikta darbinieka atbilstība ieņemamajam amatam un to, ka ir konstatēti valsts pārvaldes principu un normatīvajos aktos iekļauto normu pārkāpumi un nav gūta pārliecība par direktores spējām realizēt ātrus un efektīvus pasākumus, vadot iestādi.

Lai arī Latvija jau vairāk nekā mēnesi ir pilntiesīga Eiropas Savienības dalībvalsts, joprojām nav izstrādāti arī nepieciešamie kritēriji veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas kārtībai (E-formas) mūsu valsts iedzīvotājiem citās Eiropas Savienības dalībvalstīs, līdz ar to radot daudz neskaidrības gan Latvijas iedzīvotājiem, gan par tālāko norēķinu kārtību.

Kā negatīvu un nekorektu ministrs vērtē arī VOAVA rīcību mazo slimnīcu jautājumā, ar atpakaļejošu datumu informējot pakalpojumu sniedzējus par samazināto finansējumu, kā arī radot nevajadzīgu satraukumu iedzīvotāju vidū. Šis jautājums ir guvis pastiprinātu sabiedrības un Saeimas uzmanību, kā rezultātā ministrs un ministrija ir iekavējusi citu darba plānā paredzēto darbu izpildi.

Novērtējot V.Zefīrovas iniciatīvu un radošo potenciālu, viņai tiks piedāvāts cits amats Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūrā.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes