Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Informācija par tikšanos ar Rīgas domes un autobāzu pārstāvjiem

03.06.2004
03.06.2004 - Veselības ministrijas valsts sekretārs Uldis Līkops šodien tikās ar Rīgas domes un abu autobāzu, kas nodrošina transporta pakalpojumus Rīgas ātrās palīdzības stacijai, pārstāvjiem, lai pārrunātu šoferu prasību darba algas paaugstināšanā. Tikšanās laikā Uldis Līkops informēja par valsts iespējām šī jautājuma risināšanā, uzsverot, ka Veselības ministrija nav tiesīga iejaukties nedz Rīgas domes autobāzes, nedz Sanitārā transporta autobāzes darbībā, nosakot atalgojumu saviem darba ņēmējiem. Kā jau iepriekš informēts, VOAVA 2004. gadā par neatliekamās palīdzības nodrošināšanu Rīgas pilsētā ir noslēgusi līgumu ar Rīgas Ātrās medicīniskās palīdzības staciju (RĀMPS), kura savukārt no Rīgas domes autobāzes un Sanitārā transporta autobāzes pērk autotransporta un šoferu pakalpojumus un turpmākais līdzekļu sadalījums ir katras autobāzes vadības ziņā.

a un šoferu pakalpojumus un turpmākais līdzekļu sadalījums ir katras autobāzes vadības ziņā.

Veselības ministrija ir paredzējusi šā gada budžeta grozījumos lūgt iekļaut papildus līdzekļus pakalpojuma cenu palielināšanai sakarā ar energoresursu (degvielas) cenu pieaugumu. Šos iegūtos papildu līdzekļus pirmkārt ir plānots novirzīt neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai.

Valdības deklarācija paredz ikgadēju finanšu līdzekļu pieaugumu veselības aprūpei. Kā šodien tikšanās laikā norādīja Uldis Līkops, par paredzamo līdzekļu pieauguma sadalījumu tiks diskutēts, taču par prioritāti izvirzot pakalpojuma cenas paaugstināšanu, lai valsts tuvinātos līmenim, kad pakalpojumu sniedzējs par sniegto pakalpojumu saņem adekvātu cenu.

Veselības ministrija, apzinoties nepieciešamību rast šai situācijai adekvātu risinājumu,  aicināja Rīgas domes Labklājības departamentu, abu autobāzu pārstāvjus un Rīgas ātrās palīdzības stacijas vadītāju Semionu Štrihu runāt ar neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes šoferiem un izskaidrot valsts iespējas šīs problēmas risināšanā, atrodot abām pusēm pieņemamāko variantu.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes