Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrijas informācija par nekvalitatīvo medikamentu šCitramons P"

27.05.2004
27.05.2004 - Saskaņā ar konstatēto Baltkrievijā uzņēmumā šBelmedpreparati" ražotā medikamenta šCitramons P" (sērijas 010104) neatbilstību kvalitātes normām, Valsts farmācijas inspekcija saskaņā ar trauksmes plānu ir uzsākusi šī medikamenta atsaukšanu no tirgus. Veiktās analīzes ir apliecinājušas, ka daļā medikamenta šCitramons P" sērijas 010104 kā piemaisījums ir glibenklamīds. Šobrīd konstatētais piemaisījuma daudzums ir krietni mazāks nekā bija medikamentā šAskofēns P", taču risks iedzīvotāju veselībai pastāv. Glibenklamīds ir perorāls hipoglikemizējošs līdzeklis, kas paredzēts otrā tipa cukura diabēta pacientu ārstēšanai. Glibenklamīdu ražoja un izplatīja arī Baltkrievijas ražotne šBelmedpreparati".

abēta pacientu ārstēšanai. Glibenklamīdu ražoja un izplatīja arī Baltkrievijas ražotne šBelmedpreparati".

Arī šajā reizē iedzīvotāji tiek aicināti Baltkrievijas uzņēmumā šBelmedpreparati" ražoto medikamentu šCitramons P" (arī šAskofēns P") nodot aptiekās tālākai iznīcināšanai. No iedzīvotājiem medikamentu aptiekas sāks pieņemt no rītdienas, 28.maija. Ministrija aicina iedzīvotājus būt apzinīgiem un šo medikamentu nodot aptiekās, nevis vienkārši izmest atkritumu tvertnē vai kā citādi mēģināt iznīcināt. Nekvalitatīvs medikaments ir uzskatāms par bīstamiem atkritumiem, kuru jāiznīcina īpašā procesā. Brīdinām, ka nepareizi iznīcināts nekvalitatīvs medikaments var būt drauds arī to cilvēku veselībai, kuru rokās tas var nonākt.

Medikamentus ikviens iedzīvotājs var nodot JEBKURĀ TUVĀKAJĀ APTIEKĀ. Farmaceits šo medikamentu pieņems un tālāk tiks nodrošināta šī medikamenta iznīcināšana. Aptiekas par medikamenta nodošanu kompensācijas neizmaksās.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes