Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem, lietojot Baltkrievijaā ražotos medikamentus

27.05.2004
26.05.2004 - Sakarā ar to, ka valstī ir konstatēts atkārtots saslimšanas gadījums ar hipoglikēmiju (strauja cukura līmeņa pazemināšanās asinīs) un lai novērstu iespējamos turpmākos draudus iedzīvotāju veselībai, Veselības ministrija aicina iedzīvotājus uz laiku līdz pilnīgai apstākļu noskaidrošanai atturēties no jebkuru Baltkrievijā uzņēmumā šBelmedpreparati" 2004.gadā ražoto (sērijas numura pēdējie divi cipari ir 04) tablešu medikamentu lietošanas, īpaši šAskofēns P" (sērija 010104) un šCitramons P" (sērija 010104). Par 2004.gadā ražotajiem medikamentiem konsultēties tuvākajā aptiekā, uzrādot medikamenta iepakojumu.

?Citramons P" (sērija 010104). Par 2004.gadā ražotajiem medikamentiem konsultēties tuvākajā aptiekā, uzrādot medikamenta iepakojumu.

Ministrija aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un neradīt īpašu trauksmi, tomēr apzinoties medikamenta popularitāti iedzīvotāju vidū, aicinājumu atturēties lietot šīs zāles uztvert nopietni.

Valsts Farmācijas inspekcija atbilstoši trauksmes plānam ir apturējusi medikamentu tālāku izplatīšanu valstī.

Par tālākām darbībām saistībā ar iespējamo medikamentu nodošanu aptiekās iznīcināšanai ministrija paziņos tuvākajā laikā.

Vienlaikus atgādinām, ka medikamenti ir jālieto pamatoti, ierobežotā daudzumā un tikai stingrā saskaņā ar medikamentiem pievienoto instrukciju. Pirms uzsākt kāda medikamenta lietošanu OBLIGĀTI ir jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu vai, attiecībā uz bezrecepšu zālēm, arī farmaceitu aptiekā.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes