Izdrukāts no: //www.vm.gov.lv//www.vm.gov.lv/lv/aktualitates/preses_relizes/356_veselibas_ministrs_piedalas_pasaules_veselibas_asambleja/

Veselības ministrs piedalās Pasaules Veselības Asamblejā

 
17.05.2004

17.05.2004 - Veselības ministrs Rinalds Muciņš šonedēļ piedalās 57.Pasaules Veselības Asamblejā Ženēvā.

ministrs Rinalds Muciņš šonedēļ piedalās 57.Pasaules Veselības Asamblejā Ženēvā.

Viens no galvenajiem šīs Asamblejas sarunu tematiem ir HIV/AIDS ierobežošanas jautājumi. Veselības ministrs piedalīsies diskusijā par tēmu šProfilakses un ārstēšanas integrācija, plānojot HIV/AIDS ierobežošanas pasākumus"(Integrating prevention and treatment programming in countries). Latvija kopš 1999.gada sadarbojas ar UNDP un desmit Latvijas pašvaldībām, izveidojot pašvaldībās šļirču apmaiņas un konsultāciju punktus.

Ministrs R.Muciņš tiksies arī ar Zviedrijas, šehijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Slovēnijas veselības ministriem, lai apspriestu jautājumus par sabiedrības veselību.

Asamblejas ietvaros ministrs piedalīsies arī Starptautiskās Farmaceitisko līdzekļu ražotāju asociācijas federācijas (IFPMA) rīkotajā forumā par sadarbību cīņai ar HIV/AIDS (Partnership in the fight against HIV/AIDS).

Veselības ministrs Asamblejas ietvaros tiksies arī ar Pasaules Veselības organizācijas ģenerāldirektora vietnieku HIV/AIDS, tuberkulozes un malārijas jautājumos Dr. Džeku šovu (Jack Chow).

Ministrs Rinalds Muciņš Asamblejā uzturēsies līdz 19.maijam, taču Asambleja turpinās līdz 23.maijam. No ministrijas Asamblejā piedalās arī Stratēģiskās plānošanas departamenta direktore Līga Šerna.