Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrs atbalsta Zviedrijas ierosinājumu izstrādāt kopēju ES stratēģiju alkohola apkarošanai

13.05.2004
12.05.2004 - Veselības ministrs Rinalds Muciņš šodien, Eiropas valstu veselības ministru sanāksmē šrijā, savā uzrunā izteicis atbalstu Zviedrijas Veselības un sociālo lietu ministrijas ierosinājumam izstrādāt kopēju Eiropas Savienības stratēģiju alkohola nodarītā kaitējuma samazināšanai.

sociālo lietu ministrijas ierosinājumam izstrādāt kopēju Eiropas Savienības stratēģiju alkohola nodarītā kaitējuma samazināšanai.

Ministrs norādījis, ka minētajā priekšlikumā ir ietvertas visas alkohola patēriņa mazināšanas politikas sastāvdaļas - gan alkohola piedāvājuma, gan pieprasījuma samazināšana, gan arī ļaunuma mazināšanas pieeja. špaša uzmanība ir veltīta jauniešiem.

Veselības ministrs atzinis, ka arī Latvijā alkohola lietošana ir nopietna sociāla problēma. 2002.gadā veiktā iedzīvotāju pētījuma par iedzīvotāju veselību ietekmējošiem paradumiem rezultāti liecina, ka gada laikā alkoholiskos dzērienus lietojuši 90% vīriešu un 87% sieviešu. Statistika arī liecina, ka 4,3% vīriešu un 0,5% sieviešu patērē vairāk nekā 80 gramus absolūtā alkohola dienā, ko var uzskatīt par pārmērīgu alkohola lietošanu. špaša problēma ir ceļu satiksmes negadījumi, kas izraisīti autovadītājiem esot alkohola reibumā. Šādi ceļu satiksmes negadījumi 1999.gadā valstij radījuši zaudējumu 39 miljonu latu apmērā.

Rinalds Muciņš Eiropas valstu kolēģus informējis, ka akceptētās Sabiedrības veselības stratēģijas viens no mērķiem situācijas uzlabošanai alkohola lietošanas ierobežošanā ir līdz 2010.gadam būtiski samazināt alkohola kaitīgo ietekmi uz iedzīvotāju veselību, kā arī sasniegt tādu alkohola patēriņu, kādu rekomendējusi Pasaules Veselības organizācija, tas ir, ne vairāk kā seši litri gadā.  
    
Atgādinām, ka Latvija, vadoties pēc Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijām, ir izstrādājusi programmu šAlkohola patēriņa mazināšanas un alkoholisma ierobežošanas programma 2004. - 2008.gadam", ko drīzumā paredzēts izskatīt Ministru kabinetā.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes