Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Panākta vienošanās ar Baltkrievijas uzņēmumu šBelmedpreparati" par zaudējumu atlīdzību

05.05.2004
05.05.2004 - Veselības ministrija un Baltkrievijas zāļu ražotājs šBelmedpreparati" panākuši vienošanos par slimnīcām un valsts iestādēm radušos zaudējumu atlīdzību. Zaudējumi radušies saistībā ar Baltkrievijas uzņēmuma ražotā medikamenta šAskofēns P" nekvalitatīvo sēriju Nr. 010104. Jau vēstīts, ka februārī Latvijā vairākiem cilvēkiem tika konstatēta hipoglikēmija. Pēc visu apstākļu noskaidrošanas un epidemioloģiskās izmeklēšanas veikšanas par šo iedzīvotāju saslimšanas cēloni tika atzīts Baltkrievijas uzņēmuma šBelmedpreparati" ražotais medikaments šAskofēns P", kurā daļā sērijas 010104 tika atklāts piemaisījums ? glibenklamīds.

medpreparati" ražotais medikaments šAskofēns P", kurā daļā sērijas 010104 tika atklāts piemaisījums ? glibenklamīds.

Veselības ministrijas valsts sekretāra Ulda Līkopa un šBelmedpreparati" ģenerāldirektora Mihaila Gavrilova parakstītā abpusējā vienošanās paredz, ka uzņēmums šBelmedpreparati" apņemas kompensēt Latvijas pusei radušos zaudējumus, ko apliecina slimnīcu un valsts iestāžu rīcībā esošie dokumenti. Vienošanās arī paredz, ka Baltkrievijas uzņēmums apņemas par saviem līdzekļiem veikt no Latvijas iedzīvotājiem, aptiekām un lieltirgotavām izņemtā brāķētā medikamenta šAskofēns P" iznīcināšanu. Šī vienošanās ir spēkā trīs gadus.

Parakstot šo vienošanos, Baltkrievijas puse ir atzinusi savu kļūdu ražošanā un apņemas turpmāk darīt visu iespējamo, lai šādas situācijas neatkārtotos.

Baltkrievijas puse jau tuvākajā laikā plāno izvirzīt savu oficiālo pārstāvi sarunām ar iedzīvotājiem vai to pārstāvjiem par nodarītā morālā kaitējuma atlīdzību.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes