Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Iedzīvotāju bažas par dažu medikamentu pazušanu no tirgus ir nepamatotas

05.05.2004
05.05.2004 - Neskatoties uz iedzīvotāju izrādīto satraukumu par dažu īpaši iecienītu medikamentu pazušanu no aptieku plauktiem pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā, neviens no medikamentiem no aptieku plauktiem nav pazudis. Gluži tāpat kā dienu pirms iestāšanās Eiropas Savienībā, arī piecas dienas esot pilntiesīgas Eiropas Savienības dalībvalsts statusā aptiekās vēl arvien ir iespējams iegādāties visas iedzīvotāju veselības uzlabošanai nepieciešamās zāles.

ās vēl arvien ir iespējams iegādāties visas iedzīvotāju veselības uzlabošanai nepieciešamās zāles.

Veselības ministrija jau iepriekš informēja, ka no 1.maija no Latvijas zāļu tirgus nepazudīs tie medikamenti, kuru ražošana nenotiek saskaņā ar Labas ražošanas prakses standartiem. Par to šobrīd var pārliecināties ikviens iedzīvotājs, dodoties uz aptieku un iegādājoties sev nepieciešamos medikamentus. Arī veselības ministrs Rinalds Muciņš un ministrijas valsts sekretārs Uldis Līkops par to pārliecinājās paši personīgi, 1.maijā Krāslavas centra aptiekā katrs nopērkot vienu iepakojumu šAktivizētās ogles". Ministrs ar vietējās preses starpniecību mierināja Latgales reģiona iedzīvotājus par medikamentu neizzušanu no aptieku plauktiem.

Latvijas zāļu reģistrā reģistrācija apturēta 398 preparātiem, no tiem 173 ir bezrecepšu medikamenti (kopumā Latvijas zāļu reģistrā līdz iestāšanās brīdim ES bija reģistrēti 4767 medikamenti), taču ievesto daudzumu izplatīšana ir atļauta līdz 2005.gada 31.decembrim. Turklāt visiem medikamentiem, kuru reģistrācija ir apturēta, ir atrasti analogi. Tā piemēram, iedzīvotāju un dažu politisko partiju uztraukumam, ka no aptieku plauktiem pazudīs tautā īpaši populārie medikamenti validols, aktīvā ogle, citramons, askorbīnskābe un citi, nav nekāda pamata, jo arī turpmāk, tieši tāpat kā patlaban, šos medikamentus aptiekās varēs iegādāties.

Veselības ministrija atkārtoti uzsver, ka nav nepieciešams pakļauties ažiotāžai un bailēm par kāda medikamenta izzušanu no Latvijas zāļu tirgus un neiepirkt tos lielos daudzumos. Medikaments ir jālieto saskaņā ar ārsta vai, bezrecepšu medikamenta gadījumos, arī ar farmaceita norādījumiem, tādējādi jālieto tikai tādās devās, kādās nepieciešams slimības pārvarēšanai. Līdz ar to, iepērkot medikamentus lielos daudzumos, rodas risks tos neizlietot ražotāja noteiktajos derīguma termiņos, kas, savukārt, rada papildus risku ikviena cilvēka veselībai.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes