Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Nedzirdīgās personas turpmāk varēs iegūt B kategorijas transportlīdzekļa autovadītāju apliecības

28.04.2004
28.04.2004 - Veselības ministrija nosūtījusi vēstuli Satiksmes ministrijai, lūdzot Ministru kabineta noteikumu projektā šNoteikumi par veselības pārbaudēm transportlīdzekļu vadītājiem un personām, kuras vēlas iegūt transportlīdzekļu vadītāju kvalifikāciju" iekļaut grozījumus attiecībā uz nedzirdīgo personu tiesībām vadīt transportlīdzekļus. Līdz šim normatīvajos aktos ir noteikts, ka nedzirdīgās personas nevar iegūt transportlīdzekļu vadīšanas apliecību saskaņā ar ārsta izsniegto izziņu.

aktos ir noteikts, ka nedzirdīgās personas nevar iegūt transportlīdzekļu vadīšanas apliecību saskaņā ar ārsta izsniegto izziņu.

Turpmāk nedzirdīgas personas varēs iegūt šA" un šB" kategorijas transportlīdzekļu vadīšanas apliecības, ja Satiksmes ministrija veiks nepieciešamos grozījumus minētajā Ministru kabineta noteikumu projektā. Līdz ar to Veselības ministrija ir iesaistījusies un veikusi darbības, lai novērstu šķēršļus nedzirdīgo personu iekļaušanai kopējā autovadītāju plūsmā.

Eiropas Savienības direktīva 91/439 EEC nosaka minimālās prasības transportlīdzekļu vadītāju (t.sk. personu ar dzirdes traucējumiem) veselībai, tomēr katrai valstij pēc saviem ieskatiem ir tiesības noteikt stingrākas prasības, lai nodrošinātu satiksmes drošību. Veselības ministrija ir izskatījusi arī citu valstu pieredzi šajā jautājumā. Vairumā valstu nedzirdīgām personām ir atļauts vadīt transportlīdzekli, taču šīs personas tiek brīdinātas par nepieciešamību vērst pastiprinātu uzmanību transportlīdzekļu vadīšanai, jo viņu veselības problēmas (fiziskie trūkumi) var radīt papildus risku kopējai satiksmes drošībai.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes