Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrijas informācija par ministra tikšanos ar arodbiedrības pārstāvjiem

21.04.2004
20.04.2004 - Šodien veselības ministrs Rinalds Muciņš, Veselības ministrijas un Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) pārstāvji piedalījās Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības padomes sēdē. Ministrs arodbiedrību pārstāvjiem izklāstīja ministrijas viedokli vairākos ārstniecības personām svarīgos jautājumos. Viens no šobrīd aktuālākajiem jautājumiem ir neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāžu autovadītāju prasība par algas paaugstināšanu.

em jautājumiem ir neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāžu autovadītāju prasība par algas paaugstināšanu.

Ministrs uzsvēra, ka šī jautājuma ilgtermiņa risināšana nav iespējama īsā laika posmā, tomēr šobrīd tiek darīts viss iespējamais, lai rastu nepieciešamos līdzekļus esošā finansējuma ietvaros.

Pašlaik šoferu algas veselības aprūpes pakalpojuma cenā ir iekļautas pieskaitāmajos izdevumos, kuri tiek ieskaitīti kopējā pakalpojuma cenā, par kuru VOAVA ar pakalpojuma slēdzēju slēdz līgumu. Pieskaitāmo izmaksu lielums ir proporcionāli atkarīgs no ārstniecības personu darba samaksas pakalpojuma cenā, tas ir, pieaugot ārstniecības personu darba samaksai, palielinās arī pieskaitāmās izmaksas.

Jau tuvākajā laikā VOAVA kopīgi ar Rīgas domes Labklājības departamentu un Rīgas ātrās medicīniskās palīdzības staciju veiks analīzi, lai noskaidrotu cik efektīvi tiek izlietoti pašreizējie līdzekļi. Iespējams, ka analīzes rezultātā noskaidrotais ļaus neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāžu autovadītājiem no jau esošajiem līdzekļiem palielināt atalgojumu. Tomēr ministrs neuzskata par iespējamu šoferu algas palielināt līdz viņu prasītajiem 240 latiem tajā laikā, kad kvalificēta ārsta vidējā darba samaksa ir nedaudz virs 200 latiem. Algu jautājumu ir nepieciešams skatīt kompleksi, palielinot ārstniecības personu algas, ir jāpalielina arī pārējo ārstniecības procesā iesaistīto personu algas, uzsver R.Muciņš.

Ministrs aicina neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāžu autovadītājus līdz galīgo lēmumu pieņemšanai atturēties no streika.
 
Veselības ministrs arī informēja arodbiedrību pārstāvjus, ka jau šobrīd ministrijā norit darbs, lai neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādēm noteiktu operatīvā dienesta statusu. Ministrija līdz šā gada 1.jūlijam izstrādā pamatnostādnes neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāžu darbībai Latvijā, kur cita starpā arī tiek risināts jautājums par operatīvo statusu. Balstoties uz izstrādātajām un valdībā pieņemtajām pamatnostādnēm ministrija izstrādās likumprojektu par neatliekamās medicīniskās palīdzības organizāciju. Reāli šis likums varētu stāties spēkā ne ātrāk kā 2006.gadā.  Ministrija arī norāda, ka šāda likuma pilnīgai ieviešanai ir nepieciešams arī finansējums, tādēļ likuma izstrādi sasteigt nebūtu vēlams.

Tikšanās laikā ar arodbiedrībām tika pārrunāti arī citi mediķu sabiedrībai svarīgi jautājumi, tostarp jautājums par saīsinātā normālā darba laika noteikšanu, par minimālās darba samaksas noteikšanu, ārstniecības iestāžu juridisko statusu un citi.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes