Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrs ar Pasaules Bankas pārstāvjiem pārrunā turpmākās sadarbības iespējas

08.04.2004
08.04.2004 - Veselības ministrs Rinalds Muciņš šodien tikās ar Pasaules Bankas pārstāvjiem, lai pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas.

bas ministrs Rinalds Muciņš šodien tikās ar Pasaules Bankas pārstāvjiem, lai pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas.

Kopumā Pasaules Banka Latvijas veselības reformas projekta pirmās fāzes ieviešanai piešķīra 12 miljonus ASV dolāru, no kuriem lielākā daļa šobrīd jau ir izlietoti. Februāra beigās beidzās 1998.gadā noslēgtā Latvijas valdības un Pasaules Bankas līguma saistību izpilde par pirmās fāzes projektu ieviešanu, kurā ietilpa veselības aprūpes finansēšanas sistēmas izstrāde, tai skaitā, Vadības informācijas sistēmas izstrāde, veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju tīkla optimizācijas pilotprojekta realizācija Latgalē un citi.

Šobrīd Latvijas puse ir uzsākusi sarunas par iespējamo turpmāko sadarbību ar Pasaules Banku. Kā šodienas tikšanās laikā atzīmēja veselības ministrs Rinalds Muciņš, problēmu veselības aprūpē ir daudz. Kā svarīgākās un nozīmīgākās veselības ministrs minēja vēlmi noteikt minimālo pakalpojumu grozu, panākt to, lai par veselības aprūpes pakalpojumiem tiktu maksāta tā adekvātā cena. Ministrs par vienu no turpmākajiem iespējamajiem sadarbības projektiem ar Pasaules Banku atzina palīdzību Ambulatorās un stacionārās veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju struktūras plāna realizācijā (tā sauktais māsterplāns), kā arī investīcijas veselības aprūpes iestāžu infrastruktūras uzlabošanā un veselības aprūpes profesionāļu apmācībā. Ministrs arī atzina, ka šī ir pirmā tikšanās pagaidām vēl nav runa par kādu konkrētu sadarbības projektu, jo par šiem jautājumiem ir jādiskutē valdībā.

Pasaules Bankas pārstāvji atzina, ka sadarbība māsterplāna realizācijā ir pilnīgi iespējama, jo māsterplāns jau sākotnēji ir bijis viens no Pasaules Bankas projektiem, kura ieviešana sākotnēji tika plānota veselības reformas projekta otrajā fāzē.

No Pasaules Bankas puses sarunā piedalījās Pasaules Bankas Centrāleiropas un Baltijas valstu reģionālais direktors Rodžers Greivs (Roger Grawe), Pasaules Bankas veselības speciālists Dominiks Hāzens (Dominic S. (Nick) Haazen), Pasaules Bankas Latvijas pārstāvniecības bijusī vadītāja Ingūna Dobrāja un esošā Dina Grūbe. No Veselības ministrijas sarunās piedalījās veselības ministrs Rinalds Muciņš, valsts sekretārs Uldis Līkops un valsts sekretāra vietniece, Budžeta un finanšu departamenta direktore Laila Ruškule.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes