Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Informācija par valsts iestāžu izlietotajiem finanšu resursiem saistībā ar nekvalitatīvo medikamentu šAskofēns P"

06.04.2004
06.04.2004 - Veselības ministrija ir apkopojusi informāciju par zaudējumiem, kas radušies ārstējot ar pēkšņu hipoglikēmiju saslimušos valsts iedzīvotājus, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, medikamenta šAskofēns P" kvalitātes kontroles pārbaudēs un atsaucot medikamentu no tirgus. Saskaņā ar Latvijas un Baltkrievijas abpusējo vienošanos, šī informācija ir nosūtīta zāļu ražotāju šBelmedpreparati" pārstāvjiem.

o tirgus. Saskaņā ar Latvijas un Baltkrievijas abpusējo vienošanos, šī informācija ir nosūtīta zāļu ražotāju šBelmedpreparati" pārstāvjiem.

Kopumā valsts iestādēm iepriekš minētās darbības ir izmaksājušas Ls 10 549.
Valsts zāļu aģentūra medikamenta pārbaudēs, aptieku informēšanā par medikamenta šAskofēns P" tirdzniecības pārtraukšanu un atsaukšanu no tirgus (ieskaitot cilvēkresursu ieguldījumu) izlietojusi Ls 3347.
Valsts farmācijas inspekcija šAskofēna P" atsaukšanas no tirgus darbībās kopumā izlietojusi Ls 175.
Sabiedrības veselības aģentūra, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, izlietojusi Ls 1018.
Katastrofu medicīnas centrs izlietojis Ls 2177.
Ārstniecības iestādes, sniedzot medicīnisko palīdzību saslimušajiem, kopumā izlietojušas Ls 3830.

Saskaņā ar abpusējo vienošanos starp Latvijas un Baltkrievijas pusēm, Baltkrievijas puse līdz šīs nedēļas beigām savās laboratorijās veiks medikamenta kvalitātes kontroles analīzes un par iegūtajiem rezultātiem informēs Latvijas speciālistus. Baltkrievijas speciālistiem līdz 10.aprīlim mūsu valsts pārstāvjiem ir jāsniedz arī savs redzējums radušās situācijas pilnīgam atrisinājumam.

Veselības ministrija ir nosūtījusi arī vēstuli Ārlietu ministrijai, lūdzot Ārlietu ministrijas palīdzību oficiālas informācijas sniegšanai Baltkrievijas pusei, kā arī uzsverot nepieciešamību apspriest un izvirzīt prasību par morālā kaitējuma kompensācijas izmaksām cietušajiem Latvijas iedzīvotājiem. Morālā kaitējuma kompensācijas apjoms cietušajiem pacientiem varētu tikt pārrunāts pušu nākošās tikšanās laikā.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes