Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Latviju apmeklēs Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģionālais direktors dr. Marks Danzons

01.04.2004
Pirmdien, 5.aprīlī, divu dienu vizītē Latvijā ierodas Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas reģionālais direktors Dr. Marks Danzons (Marc Danzon).

nu vizītē Latvijā ierodas Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas reģionālais direktors Dr. Marks Danzons (Marc Danzon).

Vizītes galvenais mērķis ir konsultācijas ar Latvijas valdību un Saeimu par Tabakas kontroles konvenciju, kā arī augsta līmeņa veselības aprūpes speciālistu un valdības diskusijas par veselības politikas virzību Eiropā un Latvijā.

6. aprīlī Dr. Danzons tiksies ar Ministru prezidentu Induli Emsi, Saeimas priekšsēdētāju Ingrīdu šdri, veselības ministru Rinaldu Muciņu, Saeimas komisiju un apakškomisiju vadītājiem, kā arī Baltijas valstu veselības un sociālo lietu ministriju amatpersonām.
Dr. Danzons piedalīsies apaļā galda diskusijā ar Latvijas veselības aprūpes speciālistiem un pārrunās galvenos veselības aprūpes jautājumus un iespējamos risinājumus.

Tabakas kontroles konvenciju pieņēma Pasaules Veselības asamblejā 2003. gada maijā. Tās mērķis ir aizsargāt sabiedrību no tabakas lietošanas izraisītajām sekām un kaitējumu veselībai, videi un ekonomikai. No 2003. gada jūnija līdz 2004. gada jūlijam konvencija ir atvērta parakstīšanai ANO galvenajā mītnē Ņujorkā. Līdz šim konvenciju parakstījušas 100 valstis un ratificējušas 9 valstis.

Pašreizējā pieredze rāda, ka Tabakas kontroles konvencijas ratifikācija ir sarežģīts uzdevums, kas prasa stingru parlamenta un valdības nostāju. Tādēļ Pasaules Veselības organizācijas Eiropas Reģionālais birojs veicina augsta līmeņa starpnozaru konsultācijas dalībvalstīs.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes