Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Ar Ārlietu ministrijas starpniecību VM lūdz veikt pārbaudi AS šBelmedpreparati"

16.03.2004
Veselības ministrija nosūtījusi vēstuli Ārlietu ministrijas valsts sekretāram Mārim Riekstiņam, informējot par radušos situāciju saistībā ar vairāku iedzīvotāju saslimšanu ar hipoglikēmiju (cukura līmeņa pazemināšanos asinīs).

uāciju saistībā ar vairāku iedzīvotāju saslimšanu ar hipoglikēmiju (cukura līmeņa pazemināšanos asinīs).

Jau vēstīts, ka daļā Baltkrievijā AS šBelmedpreparati" ražotā medikamenta šAskofēns P" sērijas 010104 kā piemaisījums atklāta aktīvā viela gibenklamīds. Glibenklamīds ir perorāls hipoglikemizējošs līdzeklis, kas paredzēts otrā tipa cukura diabēta pacientu ārstēšanai. Tas arī izskaidro vairāku cilvēku saslimšanu ar hipoglikēmiju.

Veselības ministrija lūdz Ārlietu ministriju oficiāli informēt Baltkrievijas Veselības aizsardzības ministriju par Latvijā konstatēto faktu, kā arī lūgt veikt pārbaudes AS šBelmedpreparati" saistībā ar nekvalitatīvi saražotajām un izplatītajām zālēm. Latvijas valsts kompetentajām institūcijām ir nepieciešams saņemt informāciju par konstatētajiem faktiem A/S ,,Belmedpreparāti" un pieņemtajiem mēriem, lai turpmāk novērstu līdzīgas kļūdas.

Šāda informācija ir nepieciešama, lai izvērtētu iespējamā nekvalitatīvo zāļu nodarītā kaitējuma apjomu cilvēku veselībai un valsts institūcijām, sagatavotu tiesvedības uzsākšanai nepieciešamos pierādījumus, kā arī turpmāk izlemtu jautājumus, kas saistīti ar AS ,,Belmedpreparāti" ražoto zāļu izplatīšanu Latvijā.

Vienlaikus Valsts farmācijas inspekcija arī ir nosūtījusi vēstuli AS šBelmedpreparati" ģenerāldirektoram, informējot, ka minētais medikaments ir atsaukts no Latvijas tirgus, kā arī lūdzot sniegt informāciju par šAskofēna P" sērijas 010104 apjomu, izplatīto daudzumu, informāciju par citām valstīm, uz kurām zāles ir izplatītas, atlikumu noliktavās un informāciju, kas saistīta ar zāļu ražošanu.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes