Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrijas informācija par nekvalitatīvo medikamentu šAskofēns P"

11.03.2004
Saskaņā ar konstatēto Baltkrievijā ražotā medikamenta šAskofēns P" (Belmedpreparati) sērijas 010104 neatbilstību kvalitātes normām, Valsts farmācijas inspekcija saskaņā ar trauksmes plānu ir uzsākusi šī medikamenta atsaukšanu no tirgus. Vairākkārtējas analīzēs, kas veiktas sertificētās laboratorijās, ir atklājies, ka daļā medikamenta šAskofēns P" sērijas 010104 kā piemaisījums ir glibenklamīds. Glibenklamīds ir perorāls hipoglikemizējošs līdzeklis, kas paredzēts otrā tipa cukura diabēta pacientu ārstēšanai. Glibenklamīdu ražoja un izplatīja arī Baltkrievijas ražotne šBelmedpreparati". Medikamentā šAskofēns P" parasti ir aktīvās vielas - acetilsalicilskābe, paraceptamols un kofeīns. Glibenklamīda piemaisījums šajā medikamentā arī izsauca cilvēkiem hipoglikēmiju (strauju cukura līmeņa pazemināšanos asinīs).

ījums šajā medikamentā arī izsauca cilvēkiem hipoglikēmiju (strauju cukura līmeņa pazemināšanos asinīs).

Valsts zāļu aģentūras Zāļu reģistrācijas komisijas sēdē šodien, 10.martā, tika apturēta medikamenta šAskofēns P" reģistrācijas apliecības darbība.

Jau vēstīts, ka no iedzīvotājiem medikamentu aptiekas sāks pieņemt no rītdienas, 11.marta. Ministrija aicina iedzīvotājus būt apzinīgiem un šo medikamentu nodot aptiekās, nevis vienkārši izmest atkritumu tvertnē vai kā citādi mēģināt iznīcināt. Nekvalitatīvs medikaments ir uzskatāms par bīstamiem atkritumiem, kuru jāiznīcina īpašā procesā. Brīdinām, ka nepareizi iznīcināts nekvalitatīvs medikaments var būt drauds arī to cilvēku veselībai, kuru rokās tas var nonākt.

Medikamentu šAskofēns P" sērija 0101404 ikviens iedzīvotājs var nodot JEBKURĀ TUVĀKAJĀ APTIEKĀ. Farmaceits šo medikamentu pieņems un tālāk tiks nodrošināta šī medikamenta iznīcināšana. Aptiekas par medikamenta nodošanu kompensācijas neizmaksās.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes