Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrijas informācija saistībā ar saslimšanas gadījumiem Kurzemē

08.03.2004
Sakarā ar to, ka vienā no valsts reģioniem ir konstatēti vairāki saslimšanas gadījumi ar līdzīgu klīnisko ainu un pagaidām nezināmu slimības izcelsmi, un lai novērstu iespējamos turpmākos draudus iedzīvotāju veselībai, Veselības ministrija aicina iedzīvotājus uz laiku līdz pilnīgai apstākļu noskaidrošanai atturēties no Baltkrievijā ražotā medikamenta Askofēns P (Belmedpreparati) lietošanas. Pēc ekspertu grupas, kuru vada Rīgas Stradiņa universitātes Anestezioloģijas un reanimatoloģijas katedras profesors, toksikologs Viesturs Liguts, slēdziena saņemšanas Veselības ministrija informēs šī medikamenta lietotājus par tālāko rīcību.

Liguts, slēdziena saņemšanas Veselības ministrija informēs šī medikamenta lietotājus par tālāko rīcību.

Veselības ministrija un izveidotā ekspertu grupa atgādina, ka medikamenti ir jālieto pamatoti, ierobežotā daudzumā un tikai stingrā saskaņā ar medikamentiem pievienoto instrukciju. Pirms uzsākt kāda medikamenta lietošanu OBLIGĀTI ir jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu vai, attiecībā uz bezrecepšu zālēm, arī farmaceitu aptiekā.

Kopumā ar aizdomām par saslimšanu ar pagaidām nenoskaidrotu diagnozi laika posmā no 26.februāra ir stacionēti 16 cilvēki. Slimnieku veselības stāvoklis ir stabils, viņu dzīvībai briesmas nedraud.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes