Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Bērnu slimnīcas nodaļas remontam piešķirti 30 000 latu

04.03.2004
Atbalstot labdarības projektu šSaulainas dienas mūsu bērniem" no Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) Rezerves fonda ir piešķirti aptuveni 30 000 latu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas 26.korpusa ūdensapgādes, kanalizācijas un elektroapgādes sistēmas avārijas stāvokļa novēršanai.

ensapgādes, kanalizācijas un elektroapgādes sistēmas avārijas stāvokļa novēršanai.

Veselības ministre Ingrīda Circene uzsver, ka, lai arī šis valsts ieguldījums slimnīcas attīstībā un sakārtošanā ārēji nav redzams, tas ir ļoti būtisks. Akcijā šSaulainas dienas mūsu bērniem" Bērnu slimnīcas ausu, kakla un deguna slimību nodaļas remontam ir iegūti 79 tūkstoši latu, taču valsts piešķirtie 30 tūkstoši lati ir būtisks ieguldījums, lai nodaļas remonts varētu sākties.

šJebkura veida labdarība ir atbalstāms pasākums. Ir tikai apsveicami, ka valsts un sabiedrība spēj kopīgi darboties viena mērķa sasniegšanai ? mūsu visu veselības uzlabošanai. Ārējā vide un apstākļi, kādos slimniekam ir jāatgūst veselība, ir nozīmīgs faktors atveseļošanās procesā, jo īpaši mazajiem bērniem," saka ministre.

Cita starpā VOAVA Rezerves fonda komisija ir iezīmējusi arī 23 000 latu lāzertehnoloģiju iegādei Bērnu slimnīcas vajadzībām. Līdz šim Latvijā šādas tehnoloģijas nebija pieejamas. Nepieciešamības gadījumā pacienti operācijas veikt devās uz Helsinkiem un vienam pacientam tas izmaksāja vidēji 1000 latus. Šo lāzertehnoloģiju slimnīcā varēs izmantot ne tikai LOR klīnikas vajadzībām, bet arī bērnu ķirurģijai, bērnu ginekoloģijai, bērnu uroloģijai un citām nozarēm.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes