Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Atļauj vakcīnas iepirkt sarunu procedūras rezultātā

10.02.2004
Šodien Ministru kabinets pieņēma rīkojumu, ar kuru tiek atļauts Veselības ministrijas Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūrai (VOAVA) piemērot sarunu procedūru, lai iepirktu nepieciešamās vakcīnas trīs pozīcijās. Šāds rīkojums pieņemts pamatojoties uz likuma šPar iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām" 27.panta 2.apakšpunktu.

uz likuma šPar iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām" 27.panta 2.apakšpunktu.

Sarunu procedūru vakcīnu iepirkumiem nepieciešams uzsākt, jo iepriekš VOAVA izsludinātie konkursi par vakcīnu iepirkumu šajās trijās pozīcijās beidzās bez rezultāta. Konkursā neuzvarējušās firmas Iepirkumu uzraudzības birojā iesniedza sūdzību un iepirkumu komisija pieņēma lēmumu konkursu noslēgt bez rezultāta. Šāds lēmums pieņemts, lai nodrošinātu pēc iespējas augstākas kvalitātes vakcīnu iegādi.

Atkārtota konkursa sludināšana un rīkošana prasa ilgu laika posmu un nav garantijas, ka laikā, kamēr tiek rīkots atkārtots konkurss, vakcīnu rezerves ir pietiekošas. Sarunu procedūra nav tik laikietilpīgs process.

Sarunu procedūras rezultātā ir plānots iepirkt vakcīnas četriem mēnešiem, bet paralēli tiks izsludināts atkārtots atklāts konkurss, lai iegādātos pārējo nepieciešamo vakcīnu daudzumu.

Sarunu procedūrā tiks iepirkta vakcīna pret difteriju, stinguma krampjiem, bezšūnu garo klepu, poliomielītu un Haemophilus b tipu ? 7533 vienības, vakcīna pret masalām, masaliņām, epidēmisko parotītu ? 16 400 vienības un vakcīna pret B hepatītu bērniem ar hematoloģiskām, onkoloģiskām saslimšanām, primāru un kombinētu imūndeficītu ? 16 vienības.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes