Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Par veselības ministres Ingrīdas Circenes vizīti Iecavā

05.02.2004
Šodien, 4.februārī, veselības ministre Ingrīda Circene, Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) vadītājs Gunārs Lasmanis un LOC Paliatīvās aprūpes nodaļas vadītājs Vilnis Sosārs apmeklēja Iecavas Veselības un sociālās aprūpes centru. Ar centra vadītāju Beātu Mīlgrāvi tika pārrunāta centra gatavība sniegt paliatīvās aprūpes (nedziedināmi slimo cilvēku) pakalpojumu iedzīvotājiem. Šobrīd Iecavas Veselības un sociālās aprūpes centrs ir pirmā vieta ārpus Rīgas, kur ar valsts investīciju palīdzību tiek attīstīta paliatīvā aprūpe.

a ārpus Rīgas, kur ar valsts investīciju palīdzību tiek attīstīta paliatīvā aprūpe.

Veselības ministre un Onkoloģijas centra pārstāvji secināja, ka Iecavas Veselības un sociālās aprūpes centrs ir lielisks piemērs prasmīgam iestādes menedžmentam. Piesaistot investīcijas tiek turpināta centra stacionārās nodaļas pārprofilēšanu par paliatīvās aprūpes nodaļu. Iecavas paliatīvās aprūpes nodaļā ārstēšanu un aprūpi plānots nodrošināt pacientiem no Zemgales reģiona.

2003.gada beigās uzņemšanas un neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas renovācijai un aprīkojuma iegādei tika piešķirti līdzekļi no Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) Rezerves fonda. Pašlaik ir pabeigti renovācijas darbi, kā arī veikta uzņemšanas nodaļas iekārtošana.
Valsts ieguldītie līdzekļi Iecavas veselības un sociālās aprūpes centra paliatīvās nodaļas labiekārtošanā, sniedz iespēju ārstniecības iestādei veikt atbilstības novērtēšanas procedūru. Pozitīvas novērtēšanas rezultātā ārstniecības iestāde iegūs sertifikātu un iespēju saņemt adekvātu samaksu par paliatīvās aprūpes pacientu ārstēšanu un aprūpi. 

2004.gadā plānots turpināt piesaistīt līdzekļus paliatīvās aprūpes nodaļas renovācijai un nepieciešamā aprīkojuma iegādei. Vislielākais uzsvars tiks likts uz darbinieku padziļinātu apmācību paliatīvās aprūpes jomā.
Iecavā tiek plānots izstrādāt pacientu aprūpi, kurā iesaistītos multidisciplināra komanda, nodrošinot visaptverošu un nepārtrauktu ārstēšanas un aprūpes procesu stacionārā un ārpus tā.
2004.gada vasarā plānots veikt nelielu, lokālu iedzīvotāju apsekojumu, kas sniegtu skaidrāku izpratni par problēmām, kas saistītas ar onkoloģisku pacientu aprūpes nodrošināšanu. Tā kā tieši šobrīd Iecavas novadā tiek pārspriesti jautājumi par optimālāko pacientu aprūpes organizāciju mājās, apsekojuma rezultāti tiks izmantoti, lai radītu sistēmu, kas nodrošina pacientu aprūpes nepārtrauktību, sasaiti starp stacionāro un primāro veselības aprūpi.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes