Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Atklāti pārkāpumi VOAVA rīkotajos iepirkumu konkursos

04.02.2004
Veselības ministrija ir uzsākusi plašu, mērķtiecīgu un sistemātisku darbu, lai sakārtotu centralizēto medikamentu iepirkumu organizāciju Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūrā (VOAVA).

entu iepirkumu organizāciju Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūrā (VOAVA).

VOAVA vadība jau ilgāku laiku nespēja vai nevēlējas kontrolēt situāciju un uzņemties atbildību par nesakārtoto iepirkumu procedūru.

Jau pagājušajā gadā Veselības ministrijai radās aizdomas, ka VOAVA iepirkumi netiek veikti atbilstoši visiem kritērijiem. Veselības ministrija pērn konstatēja, ka daļa kompensējamo medikamentu apmaksai atvēlētā valsts finansējuma izlietots citiem mērķiem. Veselības ministrijas aprēķini liecina, ka runa ir apmēram par 1,6 miljoniem latu.

Aizdomas par nelikumībām iepirkumu procesos ir radušās ne tikai Veselības ministrijai. Vairāku kompāniju pārstāvji ir vērsušies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) un Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB). Ir apstrīdēti vairāki konkursi. Rezultātā šogad tiks aizkavēti vairāki iepirkumi. Viens no VM svarīgākajiem pasākumiem bērnu veselības uzlabošanai bija finansējuma nodrošināšana kohleāro implantu iegādei. Tomēr apturētie konkursi neietekmēs nedz iedzīvotāju veselību, nedz slimnīcu darbu. Patlaban tiek izsludināti jauni konkursi.

Pašlaik KNAB notiek pārbaude par VOAVA amatpersonu rīcību, organizējot iepirkumu procedūru. Pārbaudes pašreizējie rezultāti liecina, ka VOAVA nav pietiekoši kontrolējusi un plānojusi iepirkumu procedūru. Ierosināta krimināllieta un uz izmeklēšanas laiku no darba atstādināts VOAVA direktora pienākumu izpildītājs Zigurds Lasovskis.

Par VOAVA direktora pienākumu izpildītāju ir nozīmēts Reinis Joksts ? VOAVA Ārstniecības pakalpojumu departamenta vadītājs.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes