Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministre apmeklēs ārstniecības iestādes, kas pagājušajā gadā saņēmušas valsts investīcijas

03.02.2004
Trešdien, 4.februārī, veselības ministre Ingrīda Circene apmeklēs Iecavas Veselības un sociālās aprūpes centru, lai pārliecinātos par līdzekļu izlietojumu, kas pagājušā gada nogalē tika piešķirti no Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) Rezerves fonda.

izlietojumu, kas pagājušā gada nogalē tika piešķirti no Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) Rezerves fonda.

Iecavas Veselības un sociālās aprūpes centrs par piešķirtajiem līdzekļiem rekonstruēja uzņemšanas un neatliekamās medicīniskās palīdzība nodaļu.  

Iecavas Veselības un sociālās aprūpes centrā paredzēts attīstīt paliatīvo (nedziedināmi slimo cilvēku) aprūpi. Centru līdz ar veselības ministri apmeklēs Latvijas Onkoloģijas centra vadītājs Gunārs Lasmanis un speciālisti no Onkoloģijas centra Paliatīvās aprūpes nodaļas.

Atgādinām, Veselības ministrija 2003.gada nogalē pirmo reizi piešķīra 36 ārstniecības iestādēm finansējumu jaunas aparatūras iegādei, neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darba uzlabošanai un citām nelielām investīcijām. Šos līdzekļus pārsvarā saņēma Latvijas rajonos esošās ārstniecības iestādes, lai varētu uzlabot iedzīvotājiem sniegto pakalpojumu kvalitāti.

Ingrīda Circene uzsver, ka pagājušajā gadā piešķirtās valsts investīcijas 36 veselības aprūpes iestādēm ir unikāls un nebijis pasākums, tādēļ ministrija ir ieinteresēta precīzā šo līdzekļu izlietojumā tieši tam mērķim, kam tās bija paredzētas.

Tuvāko mēnešu laikā veselības ministre plāno apmeklēt arī citas veselības aprūpes iestādes, kas saņēma valsts investīcijas.
Veselības ministre aicina žurnālistus aktīvi sekot šim procesam un informēt iedzīvotājus par uzlabojumiem, kas veikti ārstniecības iestādēs, ar mērķi padarīt iedzīvotājiem ērtāku un vieglāk pieejamu veselības aprūpi.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes