Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Latvija ir gatava profilaktisko pasākumu veikšanai SARS vai putnu gripas epidēmijas gadījumā

30.01.2004
Šodien notika Valsts operatīvās medicīniskās komisijas sēde, kurā tika spriests par valsts gatavību patlaban pasaulē aktuālo epidēmiju jautājumos ? smaga akūta respiratora saslimšanas (SARS) un putnu gripas jautājumos.

u patlaban pasaulē aktuālo epidēmiju jautājumos ? smaga akūta respiratora saslimšanas (SARS) un putnu gripas jautājumos.

Komisija atzina, ka valsts ir sagatavojusies iespējamo epidēmiju draudiem un ir spējīga veikt pasākumus epidēmijas izplatības ierobežošanai.

Šobrīd pēc Pasaules Veselības organizācijas (PVO) sniegtās informācijas nav apstiprinājuma tam, ka putnu gripa izplatītos no cilvēka uz cilvēku. Līdz šim visu inficēšanās gadījumu avots ir bijuši putni. Tādēļ pagaidām nav nepieciešams noteikt ceļošanas ierobežojumus un veikt no putnu gripas skartā reģiona ieceļojušo cilvēku veselības pārbaudes. Profilakses nolūkos Latvijā šobrīd ir noteikts aizliegums ievest putnu gaļu no infekcijas skartajām valstīm.

Komisijas sēdē tika nolemts gadījumā, kad Pasaules Veselības organizācija (PVO) izsludina globālo trauksmi, tiks sasaukta ārkārtas Valsts operatīvās medicīniskās komisijas sēde, kurā tiktu aicināti piedalīties arī Satiksmes ministrijas un Valsts robežsardzes pārstāvji.

Svarīgākie pasākumi kādas epidēmijas izplatības ierobežošanai ir efektīva epidemioloģiskā uzraudzība, operatīva reaģēšanas sistēma un iedzīvotāju, ceļotāju, aviolīniju, lidmašīnu apkalpes locekļu un citu riska grupu informēšana. Lai ierobežotu epidēmijas izplatību ir jāveic karantīnu un ceļojumu ierobežošanas pasākumi, veselības pārbaudes starptautiskajiem ceļotājiem no slimības skartajām teritorijām, kā arī piesardzības pasākumi ārstniecības iestādēm.

Veselības ministrā tiek gatavots iekšējais normatīvais akts šPar pretepidēmijas pasākumu veikšanas kārtību aizdomīga smaga akūta respiratora sindroma (SARS) konstatēšanas gadījumā". Šī kārtība nepieciešama, lai noteiktu vienotu ārstniecības personu rīcību valstī pretepidēmijas pasākumu veikšanai.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes