Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrijas informācija

23.01.2004
Veselības ministrija kategoriski norobežojas no mēģinājumiem masu saziņas līdzekļos radīt iespaidu, ka pēdējā laikā konstatētie pārkāpumi un veiktās pārbaudes liecina par labi organizētu un apzinātu ļaunprātību. Nātrija oksibutirāta nelegālā aprite Rīgā šobrīd ir nodalāma no visiem citiem konstatētajiem gadījumiem. Valsts Farmācijas inspekcija ir beigusi pārbaudes farmaceitiskās darbības uzņēmumos un gatavo ziņojumu Veselības ministrijas farmaceitiskās darbības licencēšanas komisijai. Veselības ministrija šo informāciju nodos arī kriminālpolicijai un par savas kompetences ietvaros pieņemtajiem lēmumiem informēs sabiedrību.

kompetences ietvaros pieņemtajiem lēmumiem informēs sabiedrību.

Ingrīda Circene: "Veselības ministrijas speciālistu centienus atklāti runāt un skaidrot situāciju ar psihotropajām zālēm nedrīkst pārvērst par "raganu medībām" pret mediķiem, kas šīs zāles izraksta pamatoti, jo rezultātā cietīs pacienti, kam šie medikamenti ir nepieciešami un speciālisti, kas baidoties nokļūt cietumā vairs neizrakstīs šos medikamentus. Pacientu interesēs nedrīkst psihotropo zāļu pamatotu izrakstīšanu jaukt ar šo zāļu ļaunprātīgu izrakstīšanu un lietošanu."

Pavisam cits un ar Nātrija oksibutirātu nesaistīts gadījums ir sakarā ar iespējamu nepamatotu recepšu izrakstīšanu Jelgavā aizturētās ģimenes ārstes gadījums. Tā kā izvērtēt recepšu izrakstīšanas pamatotību var tikai Medicīniskās aprūpes un darbspējas ekspertīzes kvalitātes kontroles inspekcija, pamatojoties uz Jelgavas policijas un rajona policijas pārvaldes sniegto informāciju, inspekcija veiks pārbaudi ģimenes ārstes praksē un pēc pārbaudes sniegs kompetentu slēdzienu par psihotropo zāļu recepšu izrakstīšanas pamatotību.

Veselības ministrija aicina profesionāli, kompetenti un iedziļinoties izvērtēt katru gadījumu individuāli un neveicināt papildus risku pacientiem.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes