Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Alkoholisma ierobežošanas padome apspriež Rīcības plānu Alkohola patēriņa mazināšanas un alkoholisma ierobežošanas programmai

22.01.2004
Šodien, 22.janvārī, kārtējā Nacionālās alkohola ierobežošanas padomes sēdē tika pārrunāti galvenokārt divi jautājumi ? sabiedriskās apspriešanas rezultātā apkopotie dalībnieku priekšlikumi alkohola piedāvājuma un pieprasījuma mazināšanai, kā arī rīcības programmas šAlkohola patēriņa mazināšanas un alkoholisma ierobežošanas programma 2004.-2008.gadam" ieviešanas plāns.

ai, kā arī rīcības programmas šAlkohola patēriņa mazināšanas un alkoholisma ierobežošanas programma 2004.-2008.gadam" ieviešanas plāns.

2003.gada oktobrī Alkohola patēriņa mazināšanas un alkoholisma ierobežošanas programma tika nodota sabiedriskajai apspriešanai. Rezultātā tika saņemti dalībnieku viedokļi un ieteikumi, kas galvenokārt bija vai nu ļoti krasi un kardināli, vai tādi, kas jau bija daļēji iekļauti programmā.
Programma ir papildināta ar konstruktīvākajiem priekšlikumiem, kas atbilst tās darbības virzienam, savukārt programmas veidotāji, ka citi izteiktie priekšlikumi jau ir iestrādāti kādā citā likumā vai programma.
Piemēram, programmā ietverti priekšlikumi: pastiprināti kontrolēt, lai nepilngadīgie jaunieši nevarētu iegādāties alkoholu kafejnīcās un bāros; stingrāk kontrolēt alkohola tirdzniecības vietas, veltīt vairāk uzmanības un līdzekļu alkoholisma ārstēšanai un rehabilitācijai un jauniešu izglītošanai.

Kardinālākie ieteikumi, ko nebija iespējams iekļaut programmā bija šādi:

  • vispār aizliegt alkoholisko dzērienu tirdzniecību,
  • palielināt alkoholiskajiem dzērieniem cenas,
  • tirgot alkoholiskos dzērienus tikai no 21 gada vecuma,
  • izslēgt alkoholisko dzērienu lietošanu pieņemšanās no valsts protokola,
  • atjaunot piespiedu ārstēšanu.

Savukārt izstrādātais Rīcības plāns "Alkohola patēriņa un alkohola ierobežošanas programmas 2004. ? 2008.gadam" sastāv no trīs daļām ? piedāvājuma mazināšana, pieprasījuma mazināšana un riskantas un kaitējošas lietošanas samazināšana, kurās katrai no iesaistītajām iestādēm ir paredzētas aktivitātes.
Veselības ministrija vēl divu nedēļu laikā gaidīs priekšlikumus un precizējums Rīcības plānam no citām ministrijām. Apkopotais un precizētais variants tiks iesniegts izskatīšanai Valsts sekretāru sanāksmē.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes