Izdrukāts no: //www.vm.gov.lv//www.vm.gov.lv/lv/aktualitates/preses_relizes/216_licencesanas_komisija_uzdod_aptiekam_noverst_konstatetos_trukumus_invalidu_ieklusanai_aptiekas/

Licencēšanas komisija uzdod aptiekām novērst konstatētos trūkumus invalīdu iekļūšanai aptiekās

 
22.01.2004

Farmaceitiskās darbības licencēšanas komisija uzdevusi vairākām aptiekām novērst pārbaudēs konstatētos trūkumus, kas traucēja cilvēkiem ar pārvietošanās grūtībām iekļūt aptiekā.

ākām aptiekām novērst pārbaudēs konstatētos trūkumus, kas traucēja cilvēkiem ar pārvietošanās grūtībām iekļūt aptiekā.

Jau vēstīts, ka pagājušā gada nogalē notika invalīdu un viņu draugu šApeirons" kopīgi ar Veselības ministrijas Farmācijas departamentu rīkotā akcija, kuras laikā tika pārbaudītas vairākas aptiekas, pārliecinoties vai tajās var iekļūt cilvēki ar pārvietošanās grūtībām. Aptuveni pusē  no pārbaudītajām aptiekām invalīdiem ratiņkrēslos bija iespējams iekļūt. Akcijā tika pārbaudītas aptiekas, kas uzsākušas darbu vai pagarinājušas darbības licenci pēc 2003.gada 1.jūlija. Tādas aptiekas Rīgā ir 23.

Licencēšanas komisija uzklausīja Valsts farmācijas ziņojumu par veikto pārbaudi un iepazinās ar aptieku vadītāju sniegtajiem paskaidrojumiem. Pēc visas informācijas uzklausīšanas, komisija nolēma uzdot astoņām aptiekām piecu mēnešu laikā novērst konstatētos trūkumus, lai nodrošinātu iespēju iekļūt aptiekā personām ar pārvietošanās grūtībām.

Ja konstatētie trūkumi piecu mēnešu laikā netiks novērsti, licencēšanas komisija izskatīs jautājumu par aptiekas licences darbības apturēšanu.