Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Izsludina Vispārējo konvenciju par tabakas uzraudzību

22.01.2004
Šodien Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts rīkojuma projekts, kas paredz akceptēt valsts pievienošanos 2003.gada 21.maija Pasaules Veselības organizācijas Vispārējai konvencijai par tabakas uzraudzību. Rīkojuma projekts ir nodots saskaņošanai ministrijām. Rīkojuma projekts paredz, ka konvencijas parakstīšanai valdība pilnvaros Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Apvienoto Nāciju Organizācijā. Pēc konvencijas parakstīšanas tā tiks iesniegta Saeimā apstiprināšanai.

zācijā. Pēc konvencijas parakstīšanas tā tiks iesniegta Saeimā apstiprināšanai.

Patlaban šo konvenciju ir parakstījušas 82 valstis un Eiropas Savienība, piecas no šīm valstīm konvenciju jau ir ratificējušas. Plānots, ka Eiropas Savienība konvenciju ratificēs šī gada laikā. Tā kā Latvija no šī gada 1.maija būs Eiropas Savienības dalībvalsts, tad arī tā gatavojas parakstīt un ratificēt šo konvenciju.

PVO Vispārējā konvencija par tabakas uzraudzību paredz aizsargāt sabiedrību no tabakas ietekmes uz veselību, sociālām, vides un ekonomiskām sekām. Tā arī paredz pasākumus tabakas pieprasījuma un tabakas piedāvājuma mazināšanai.

Vispārējā konvencija par tabakas uzraudzību ir atvērta parakstīšanai Apvienoto Nāciju Organizācijā līdz šā gada 29.jūnijam. Pēc konvencijas parakstīšanas Veselības ministrija turpinās darbu, lai to ratificētu.

Ar Vispārējo tabakas konvenciju var iepazīties Ministru kabineta mājas lapā.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes