Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Vizītē pie veselības ministres ierodas Igaunijas veselības aprūpes speciālistu delegācija

21.01.2004
Šodien, 21.janvārī, veselības ministre Ingrīda Circene un Veselības ministrijas pārstāvji tikās ar Igaunijas veselības aprūpes speciālistu delegāciju. Igaunijas delegācija ieradusies Latvijā divu dienu darba vizītē, lai iepazītos ar Latvijas katastrofu medicīnas sistēmu. Kaut arī Latvijas un Igaunijas katastrofu medicīnas sistēmas ir atšķirīgas, savstarpēja pieredzes apmaiņa palīdzēs mācīties no kaimiņu kļūdām un neatkārtot tās.

nas sistēmas ir atšķirīgas, savstarpēja pieredzes apmaiņa palīdzēs mācīties no kaimiņu kļūdām un neatkārtot tās.

Igaunijas delegācija apliecināja prieku un pat nelielu skaudību par to, kā katastrofu medicīna sistēma strādā Latvijā. 

Sarunas laikā tika pārrunāts arī jautājums par vienota glābšanas dienesta numura 112 izveidi un darbības pieredzi, kas Igaunijā jau darbojas. Atgādinām, ka arī Latvija plāno ieviest vienotu glābšanas dienestu numuru, tādēļ Igaunijas pieredze Latvijai ir ļoti noderīga, lai apzinātu problēmas ar ko var nākties saskarties.

Veselības ministre Ingrīda Circene: "Mums ir vienas problēmas un līdzīgas situācijas, kas jārisina, tādēļ pieredzes apmaiņa un kopīgu projektu plānošana ir zināms garants, ka turpmāk strādāsim arvien efektīvāk. Likuma robežās sakārtotas starpvalstu attiecības atvieglo savstarpēju veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu un saņemšanu kaimiņvalstu mediķiem un iedzīvotājiem."

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes